Yra augalų kurie sužadina smalsumą vos juos pamačius. Lengvai atpažįstami, kiekviename miške gausiai augantys paparčiai tiesiog prašosi renkami. Pas mus dažniausiai auga kelminis papartis, mėgstantis sausesnius miškus, pušynus ir drėgnesnius lapuočių miškus mėgstantis lapinis papartis, kai kur dar vadinamas karališkąja osmunda.

Paparčius geriausia pjauti pjautuvu ar skinti žnyplėmis, nes lapkočiai aštrūs ir kieti. Juos parsinešus namo pasklinda gaivus miško dvelksmas kambaryje. Rodos oras atvėsta, išsigrynina.

Babytė dėdavo paparčių po lovų čiužiniais, o babytės pusseserė barstydavo padraskytais paparčiais kamaros, kurioje laikė maisto produktus, aslą.

Taip patalpos buvo saugomos nuo blusų, musių ir kitokių vabzdžių.

Žiemos atsargoms susidžiovinsite labai lengvai, jei paliksite su kotais. Sudžiuvusius nuskabykite ir saugokite popieriniame maiše. Veikliųjų medžiagų nepraranda metus, todėl teks kas metai pasirinkti šviežių.

Derinant su kitais augalais, galima prikimšti pagalvėles, tinkančias dėti ant skaudančių sąnarių, anginos, tiesiog sėdėti ar pasidėti po galvą norint nusnūsti popiečio miego.

Puikus paparčio paruošimo būdas, išryškinantis jo galimybes palengvinti mažakraujystę, kosulį, užkimimą, virškinimo sutrikimus, tuštinimąsį yra rauginimas su medumi obuolių sultyse.

Kad raudoname vyne išrauginus paparčio šaknis, tas vynas įgauna gydomųjų savybių, padedančių apvalyti kūną nuo parazitų, žinojo ne kiekvienas. Tačiau tokio vyno išgerti po gurgšnelį duodavo net vaikams, apniktiems askaridžių ar spalinukių, blogai augantiems, išblyškusiems.

Kelminio paparčio šaknų antpilas ir nuoviras piene buvo naudojamas juostakirmiams iš žarnyno pašalinti.

Šiais laikais, kai žmones prigąsdinti įvairiais aparatais nustatomų parazitų jų kūnuose, gal ir pravartu pagerti bent tris mėnesius pieno išrūgose raugintos medaus ir augalų tyrės, kurios sudėtyje yra didžiosios ugniažolės ir paparčio. Suteikime kūnui galimybę apsivalyti, sustiprėti, tiesiog geriau atrodyti.

Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X