Nesenkime, nesirkime, neliūdėkime …

Mokslininkai įrodė, kad nuo 60 –ųjų gyvenimo metų išlaidos žmogaus sveikatos priežiūrai padvigubėja. Kas atsitinka mūsų kūnams, kad mus apninka įvairūs negalavimai? Dažnai dėl sveikatos pasitarti atvykę vyresnio amžiaus žmones, užklausus koks jų ūgis, atsako, kad buvo tiek ir tiek, o dabar jau sumažėjo keletu centimetrų. Kur dingo tie centimetrai? Kodėl nukaro žandai, susiraukšlėjo kaklo oda, nukabo pilvas, nesilaiko šlapimas, klypsta kelių sąnariai, silpsta regėjimas, nusilpo lyties organai? Tiesiog sudilo mūsų sąnarių kremzlės. Mūsų organizmas nebepajėgia jų pakankamai atauginti. Tarpslanksteliniai diskai susiploja, praranda stangrumą sąnarių kremzlės ir raiščiai. Retėja kaulinis audinys, beprotiškai skauda vadinamasis „pentinas“. Mūsų endokrininės liaukos sensta. Dėl senėjimo ima siaurėti pagrindinė kūno gyvybinės energijos upė – stuburo kanalas. Kaip išvengti šios negandos?Jei jaučiate skausmus, juosmens srityje, skauda kojų pirštus, tirpsta kojos, šala kelių sąnarių sritis, nejaučiate pėdos, buvo kaulų lūžimų ar kamuoja stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržos, Siūlau pasitepti stuburo sritį, aplink sąnarius, tarpvietę iš augalų ir gamtinių riebalų pagamintais tepalais „Kaulažolė“, „Daktarėlis“, „Kaštonas“, „Žilė“. Vyrams ypač rekomenduoju tepalus „Varinis raitelis“ rytais ir „Sidabrinis raitelis“ nakčiai. Jais reikia tepti aplink bambą, papilvę, kirkšnis, tarpvietę, stuburo sritį, aplink skausmingus sąnarius. Moterims skirtas tepalas „Žvaigždelė“. Jis tinka kai sausėja makštis ir nesilaiko šlapimas, kai sutrikusi skydliaukės ir prieskydinių liaukų veikla. Šiuo tepalu tepamos visos kūno angų
gleivinės, aplink akis. Dėl sudėtyje esančios daržo žliūgės poveikio, gleivinės nesausėja, mažiau raukšlėjasi oda, gerėja akių ragenos būklė. Miegokite po stuburu pasidėję iš žolelių ir vilnonio audinio pagamintą „Radikulitinę“ pagalvėlę. Jos sudėtis: kašmyro vilnos audinys, PES pluoštas, lininis audinys, topolio lapai, paparčio lapai, pievinės snaudalės žolė, pelkinės vingiorykštės žolė, dirvinio asiūklio žolė, varpučio žolė, vandeninės mėtos lapai, bajorės žiedai.Žolelių grynasis svoris 200 g Tai juostos pavidalo pagalvėlė iš kašmyro vilnos audinio sudygsniuoto su PES pluoštu užvalkaliuko, kuriame yra impilas iš lininio audinio užpildytas žolelių mišiniu, turinčiu priešuždegiminių, malšinančių skausmą, slopinančių karštį, sugeriančių prakaitą savybių. Tinka naudoti sąnarių, nugaros, sprando, ausies, limfmazgių skausmams ir sutinimui bei uždegimui malšinti. Pagalvėlę galima pašildyti ant šildymo prietaiso, uždėti ant skaudamos vietos ir palaikyti gerą pusvalandį. Galima pasidėti po sprandu ar nugara. Galima dėti ant skaudančios ausies, anginos, skydliaukės sutrikimų atvejais, po smakru skaitant lovoje. Panaudojus keletą dienų, pagalvėlę reikia gerai išdžiovinti ant šildymo prietaiso, kad atsinaujintų žolelių veikimas. Užvalkaliuką galima skalbti. Tinka naudoti 12 mėnesių. Kasrytinė 12 minučių stuburo mankšta gali labai padėti ir pailginti gyvenimą keletą metų. Kasdieninė mankšta apsaugo nuo sunkių negalavimų
ir pagerina gyvenimo kokybę. Mankštintis reikia pradėti nuo rytojaus ryto. Ir niekada nebenustoti daryti šios mankštos. Kiekvieną rytą mankštai privalome skirti 12 – 15 minučių.
Pajuokausiu, tačiau be rytinio seksiuko arba mankštos iš miegamojo nevalia išeiti. Jei neturite su kuo trinktelėti rytinio seksiuko, kad išvengtumėte nugaros skausmų, teks daryti mankštą. Vyrams ir moterims pratimai tokie pat. Turintiems prostatos išvešėjimą vyrams ar gimdos nusmukimą moterims, patarčiau daugiau kartų atlikti dubens kilnojimo 12 pratimą.

Pratimai atliekami tokia tvarka:
Tvirtai atsistojame, užraukiame raukus, ištiesiname stuburą. Įkvepiame. Kvėpuosime tolygiai visos mankštos metu.
1. Triname delnus, kol pajusime šilumą.
2. Suneriame pirštus ir sukame rankas tolyn nuo savęs 8 kartus ir į savę 8 kartus.
3. Suneriame rankasper alkūnes ir sukame tolyn nuo savęs 8 kartus ir į savę 8 kartus.
4. Keliame pečius aukštyn ir sukdami į priekį leidžiame žemyn 8 kartus, taip pat padarome sukdami atgal 8 kartus.
5. Ištiesiame rankas į šonus ir lėtai sukiojame galvą ratu 8 kartus.
6. Atsigulame ant šono. Apatinę ranką laikome po galva, arba po galva pasidedame kamuoliuką. Viršutine ranka pasiremiame į grindis. Versdamiesi nuo vieno šono ant kito, stengiamės tempti pėdas tolyn, jas pasukiojame.
7. Gulėdami ant šono įkvėpdami viršutinę koją lenkiame per kelio sąnarį ir iškvėpdami ištiesiame 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
8. Gulėdami ant šono įkvėpdami viršutinę koją keliame aukštyn, iškvėpdami nuleidžiame 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
9. Gulėdami ant šono ir giliai kvėpuodami pasukame „dviratį“ viršutine koja 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
10. Atsigulame ant nugaros. Giliai įkvepiame. Abi rankas tempiame aukštyn kiek galime, abi kojas tempiame žemyn kiek galime tuo pačiu  metu. Giliai iškvepiame ir atsipalaiduojame. Kartojame 3 kartus.
11. Įkvepiame. Tempiame kairę ranką kiek galėdami aukštyn, o dešinę koją kiek galėdami žemyn. Iškvepiame iš visų jėgų. Įkvepiame. Tempiame dešinę ranką kiek galėdami aukštyn, o kairę koją kiek galėdami žemyn. Iškvepiame iš visų jėgų. Taip kartojame 4 kartus.
12. Įkvepiame. Kairę koją sulenkiame ir remiame į grindis, dešinę ranką laikome už galvos. Keliame dubenį, kiek galėdami tempiame dešinės kojos ir kairės rankos pirštus tolyn. Iškvepiame. Įkvepiame. Dešinę koją sulenkiame ir remiame į grindis, kairę ranką laikome už galvos. Keliame dubenį, kiek galėdami tempiame kairės kojos ir dešinės rankos pirštus tolyn. Iškvepiame. Kartojame 4 kartus. Moterims, kurių nusileidusi gimda šį pratimą patartina daryti 8 kartus.
13. Atsistojame keturpėsti ant alkūnių ir kelių. Įkvepiame. Ištiesiame kairę koją ir keliame ją aukštyn. Palaikome sulaikydami kvėpavimą keletą sekundžių. Sulenkiame. Pastatone ant grindų. Iškvepiame. Įkvepiame. Ištiesiame dešinę koją ir keliame ją aukštyn. Palaikome sulaikydami kvėpavimą keletą sekundžių. Sulenkiame. Pastatone ant grindų. Iškvepiame.
14. Jei galime ir prisimename kaip, bandome “pastatyti žvakę”. Po keletos savaičių tikrai pasiseks. Laikome “žvakę” giliai kvėpuodami iki 30 sekundžių. Iškvepiame. Atsistojame keturpėsti ant alkūnių ir kelių.                                                                                        15. Įkvepiame. Keliais einame link alkūnių. Pasiūbuojame pirmyn – atgal tarsi norėtume pranerti pro alkūnes. Iškvepiame. Kartojame 4 kartus.
16. Klaupiamės ant kelių. Įkvepiame keldami abi rankas į viršų. Iškvepiame stipriai ir staigiai rankas nuleisdami prie šonų. Kartojame 3 kartus.
17. Dėkojame gerajam Dievuliui už gražų rytą ir ant pirštų galų bėgame į vonią.
18. Iš vonios einame ant kulnų ieškoti pusryčių, geriausia žalių daržovių salotų su trupučiuku ožkos sūrio ir daigintais grūdais ar sėklomis.
19. Darbe ar namuose nesėdime ilgiau kaip 6 valandas. Jei tik galime, keletą minučių pagulime embriono pozoje – glaudžiame kelius prie smakro, apkabindami juos rankomis.
20. Pavaikštome ant pirštų galų ir ant kulnų pakaitomis po porą minučių. Suvalgome keletą per naktį vandenyje išmirkytų lazdyno, kedro, graikinių ar kitokių riešutų, trupučiuką šaltienos, kietojo sūrio. Geriame daug vandens, galima su arbatiniu šaukšteliu žolelių ir uogų – vaisių sirupo “Šimtametis”, “Alyva”, “Girinis”, “Lipčikas” ar uogienėmis iš “Kosminio sodo” (www.space-garden.com)

Nesenkime, nesirkime, neliūdėkime. Juk dar liko parako mūsų parakinėse, o ir pensijinį amžių vis padidina. Žino, ką daro. Juk mokslas apie senėjimą dar toks jaunas.
Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X