Dezinfekcinis skystis

Sudėtingas laikas, kai reikia daug ką pakeisti buityje ir viešame gyvenime. Ir, žinoma, susidūrėme su kai kurių būtiniausių priemonių trūkumu.

Todėl labai daug klausimų sulaukiu po LNK laidoje Kakadu parodyto patarimo, kaip pasigaminti dezinfekcinį skystį iš namuose lengvai randamų priemonių.

Aš patariu pirmiausia padaryti patikrinimą spintelėse. Tikrai rasite įvairiausių etilo alkoholio turinčių skysčių: kosmetinio spirito, salicilo rūgšties spirito, odekolono. Dažniausia šiuose gaminiuose spirito yra 96 procentai. Paskaitykite etiketėje.

Antras skystis, kurio reikės tai maistinė acto rūgštis 9 procentų stiprumo. Gali būti obuolių, vynuogių, ryžių actas.

Tikrai lengvai rasite vakarinės tujos šakelių, kuriose gausu terpeno tujono ir kitų veikliųjų medžiagų, kurių antibakterinį ir priešvirusinį poveikį 2017 m. įrodė Nepalo mokslininkai Sah, Shiv Nandan ir kt. Reikės tik tujos viršūnėlių 4- 5 vienetų. Jas kuo smulkiau sukarpykite.

Nusiskinkite 5 vienetus 10 centimetrų ilgio liepos šakelių viršūnių, kuriose gausu gleivinių medžiagų, o pumpurai tiesiog pritvinkę vitaminų. Šakeles sukarpykite 1 cm ilgio gabaliukais.

Labai tiks mano gaminamas „Eglės spyglių aliejus“. Jis praturtins dezinfekcinį skystį chlorofilu ir sakais, taip pat minkštins odą.

Susiraskite rašiklį (markerį), kuriuo užsirašysite ant buteliuko etiketės skysčio pavadinimą.

Pradedame gaminti. Jei turite elektrinį smulkintuvą (blenderį) visas dezinfekcinio skysčio dalis supilkite ir sudėkite į jį. Jei neturite, gaminkite stikliniame ar porcialianiniame ne mažesniame kaip 200 mililitrų inde.

Imame:

100 mililitrų ( pusę stiklinės) 96 laipsnių stiprumo spirito. Supilame į indą. Neišmeskite buteliuko, į jį supilsime pagamintą skystį.

20 mililitrų (2 valgomieji šaukštai) 9 procentų stiprumo maistinio acto. Supilame į indą.

10 mililitrų (1 valgomasis šaukštas) „Eglės spyglių aliejaus. Galite panaudoti ir kitą maistui tinkantį aliejų. Supilame į indą.

Sudedame į indą sukarpytas tujų viršunėles.

Suberiame į indą liepos šakelių gabaliukus.

Viską gerai išmaišome arba susmulkiname smulkintuvu. Paliekame pastovėti keletą valandų.

Į piltuvėlį įklojame švaraus tankaus audinio koštuvėlį.

Piltuvėlį įstatome į buteliuką nuo spirito ir atsargiai perkošiame gautą skystį.

Ant buteliuko etiketės markeriu užrašome: DEZINFEKCINIS SKYSTIS RANKŲ ODAI.

Galite ruošti ir kitomis proporcijomis, tik visada paskaičiuokite visas sudedamąsias skysčio dalis pagal turimą spirito kiekį. Jei spiritas silpnesnis, jo reikės daugiau, kad skysčio stiprumas nebūtų mažesnis kaip 70 -72 procentai.

Šio skysčio reikia labai nedidelio kiekio. Aš laikau tualete prie kriauklės ir po kiekvieno rankų plovimo su muilu ir jų nusausinimo pasitepu rankas. Naudoti malonus, gaiviai kvepia, nedžiovina odos.

Sėkmės gamyboje.

Nesirkime

Adelė

Viena mintis apie „Dezinfekcinis skystis

  1. Anonimas

    Ačiū už patarimą, būtinai gaminsiu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X