Kai rašiau apie savo gaminius moterų sveikatai ir grožiui, visą stalą nukroviau buteliukais, kremų indeliais, maišeliais su žolelėmis arbatoms.
O kas vyrams? Juk ir jie verti gerų augalinių preparatų, palengvinančių kūno kovą su nuovargiu, stresu, lengvesniais ir sunkesniais negalavimais.
Svarbiausias vyro organas yra širdis. Visos norime geraširdžio vyro, bet gyvenimas, deja, dažnai pakerta ne vieno vyro širdį pačiame amžiaus gražume.
Aš gaminu augalų sirupą „Bebro barškutis“ su didžiojo barškučio, labai gerai stiprinančio širdį, žole, juodauogio šeivamedžio vaisiais, pievinio putelio, pagerinančio kapiliarinę kraujotaką, žole, japoninės reinutrės lapais, gelbėjančiais esant antinksčių nuovargiui, rausvažiedės radiolės šaknimis, vaistinio kiečio žole, juodojo serbento vaisiais, miškinės obels vaisiais. Sirupas tinka norintiems sustiprinti vyriškas galias.
Augalų sirupas „Lipčikas“ praturtintas miškinės spanguolės vaisiais, vienapiestės gudobelės vaisiais, juodojo serbento vaisiais, miškinės obels vaisiais, tikrojo lipiko žole, raudonojo dobilo žiedais, vaistinės notros žole, geltonžiedžio šalmučio žole, paprastojo varpučio šaknimis, juodauogio šeivamedžio šaknimis, paprastojo amalo lapais. Šių augalų derinys ypač vertingas siekiant sumažinti prostatos uždegimą ir jam tęsiantis ilgą laiką išsivystantį liaukinio audinio išvešėjimą.
Žinodama, kaip nemėgsta vyrai gerti arbatų, sukūriau nuostabaus skonio arbatą „Mergelių piršteliai“ švelnią ir malonią kaip jaunų mergelių piršteliai…
Pagrindinis augalas šioje arbatoje yra smulkiažiedė ožkarožė, kuri nuo seno naudojama šlapimo organų sveikatai pagerinti. Kiekvienas arbatos sudėtyje esantis augalas atlieka jam paskirtą užduotį.
Karpuotojo beržo lapai skatina toksinų pašalinimą per inkstus, mažina uždegimus.
Kalninės guobos lapai turtingi gleivinių junginių, apsaugančių gleivines.
Juodalksnio lapuose gausu rauginių medžiagų, aktyvinančių metabolines reakcijas ląstelėse.
Paprastojo uosio ir paprastosios alyvos lapai, lazdyno žievė sustiprina kraujagyslių sieneles.
Dirvinio asiūklio žolėje gausu silicio, reikalingo visų kūno audinių atsinaujinimui.
Kvapniojo mairūno ir kvapniojo baziliko žolė ne tik suteikia gaivų skonį, bet ir aktyvina medžiagų apykaitą.
Trapiojo gluosnio žievėje yra salicilatų, apsaugančių nuo per didelio kraujo krešumo.
Raudonojo dobilo žiedai palaiko vyriškųjų hormonų pusiausvyrą.
Augalų rinkinys arbatai arba užpiltinei pasiruošti „Lipk ant sienų“ sudarytas taip, kad užpiltinė įgautų ne tik kraujotaką, širdį pagerinančias, bet ir tauraus skonio gėrimo savybes.
Sudėtyje yra trapiojo gluosnio lapų, paprastojo klevo lapų, paprastojo kaštono žiedų kraujagyslėms stiprinti, vaistinės gelsvės žolės kepenų tausojimui, juodalksnio kankorėžiukų būtinų žarnyno peristaltikai paspartinti, paprastojo ąžuolo žievės, paprastojo kadagio vaisių, uosinės ramalinos gniužulų turinčių pakankamai rauginių medžiagų.
Tepalas Varinis raitelis sudėtyje turi gluosnialapio debesylo, paprastosios alyvos žievės, baltosios brynės šaknies, slyvos žievės naudojamas rytais aktyvina kapiliarinę kraujotaką ir limfotaką, sumažina patinimus ir uždegimus. Labai svarbu, kad juo galima tepti papilvę, kirkšnis, tarpvietę dėl išvešėjusios prostatos esant apsunkintam šlapinimuisi. Tinka hemarojui patepti.
Tepalas „Sidabrinis raitelis“ skirtas naudoti vakare, kad pailsėtų stuburas ir sąnariai. Jo sudėtyje esantys vaistinės agurklės aliejus, vaistinės taukės šaknys, valgomojo krieno šaknys, paprastosios ievos žievė, liepos žievė turtingi alantoino, chondroitino, kolageno, reikalingų sąnarių kremzlių regeneracijai.
Jautriai odai po skutimosi tiks prabangus „Adelės grožio tepalas“ su vaistinės baltašaknės aliejumi, kibiojo lipiko, miškinės dedešvos, alijošiaus lapais, miškinės spanguolės vaisiais.
Vaistinės baltašaknės šaknis labai mėgsta šernai. Girelės miške auga veislinis ąžuolynas. Šaknis renku po šiais ąžuolais anksti pavasarį. Jose gausu gleivių ir saponinų bei širdį veikiančių glikozidų. Skatina odos regeneraciją, mažina pigmentines dėmes, padeda odai atgauti jaunatvišką skaistumą.
Pernai užauginau pluoštinių kanapių iš prancūziškos veislės, pasižyminčios švelniu kvapu ir smulkiais lapais, sėklų. Kadangi plotas buvo nedidelis, visą derlių nuėmėme rankomis. Labai džiaugiuosi, kad pavyko sukurti išskirtinius, pirčiai skirtus gaminius: vantą su dviem masažuokliais ir kanapių žiedais bei lapais dygsniuotą kepuraitę. Masažuoklius ir kepuraitę galima naudoti namuose, nes po procedūros nelieka jokių šiukšlių. Masažuokliai tarnauja labai ilgai, o vantos naudojimo galimybės įvairios. Iš jos lapų ir žiedų galima pasiruošti arbatos, pasidėti po galva kaitinantis ant gultų, pakvėpuoti šiltu vandeniu sudrėkintos vantos kvapo užkimus, esant užgultai nosiai, pašildyti skaudančias strėnas, sąnarius.
Vasaros pradžia smagus laikas gerinti sveikatai. Nepamirškime ištikimiausių pagalbininkų šiame darbe – gaminių iš rankomis gamtinėse augimvietėse surinktų augalų.
Stiprios jums sveikatos Lietuvos vyrai.