Laikas prieš Kalėdas ir Naujus metus iki pat Trijų karalių neteko savo stiliaus ir viešumo. Sanatorijos, pirtys, SPA centrai, baseinai, viešbučiai, kelionės į šiltus kraštus liko už brūkšnio, kurio peržengti nevalia. Karantinas.

Bet ne viskas prarasta. Galima pakeisti tuos įpročius ar per dešimtmečius susiklosčiusias tradicijas kuo nors kitu.

Taigi, ką galiu pasiūlyti namų erdvėje be nuosavos pirtelės liksiantiems SPA ir pirties mėgėjams.

Pasidarykime pramogų savoje vonioje ar duše, naudodami gaminius iš laukinėje gamtoje surinktų augalų. Mano gaminiai pritaikyti naudoti namuose, neprisišiukšlinsite, neužkimšite kanalizacijos, o kvapų, malonumo ir augalų teikiama nauda džiaugsitės ne vieną dieną. Atsiliepimai iš vartotojų kuo palankiausi, gaminiai tinka moterims, vyrams, vaikams ir senoliams. Kiekvienas tikrai išsirinks, ko jam labiausia reikia.

Mėgstantiems pagulėti šiltoje vonioje tiks augalų rinkinys „Žolelės pirčiai“. Naudojimas labai paprastas. Maišelį su augalų rinkiniu pakabinkite ant karšto vandens krano ir pildydami vonią pabaigoje tiesiog leiskite kuo karštesniam vandeniui keletą minučių skalauti maišelio turinį. Vonia prisipildys kvapnaus žolelių ekstrakto. Maišelį galite pamerkti į vonią, naudoti kaip karštą kompresiuką sąnariams, sprandui, stuburui. Juo švelniai tarsi plaušine nutrinti odą, kad gerai atmirktų ir nusiplautų nešvarumai. Augalų rinkinyje „Žolelės pirčiai“ gausu vandens augalų: balinio ajero šaknų, balinio meldo šaknų, vandeninės mėtos žolės, florentinio vilkdalgio šaknų. Jų veikliosios medžiagos vandenyje tirpsta lėtai ir ilgai išsilaiko, todėl per vieną naudojimą visos į vonią nepateks. Blindės, trapiojo gluosnio, ąžuolo, uosio žievės gerai išskirs veikliąsias medžiagas ir per antrą – trečią mirkymą.

Pirtyje maišelis su žolelėmis užmerkiamas karštame vandenyje, naudojamas karštam kompresui, kaip plaušinė. Nuoviru galima trinkti galvą, apsiprausti ir apsiplauti, galima pilti ant akmenų garui išgauti. Inhaliacijoms peršalus, esant sinusitui, maišelį su žolelėmis pavirinti 2 litruose vandens. Nuovirą ataušinti, supilstyti į ledukų maišelius ir užšaldyti šaldiklyje. 1 – 2 ledukus užpilti stikline vandens ir virinti ant mažos ugnies puode su plačiu dugnu. Kvėpuoti garus, prisidengus rankšluosčiu. Kiekvieną kartą imti kitus ledukus. Kojų vonelėms keletą ledukų įmesti į kojų vonelę ir pamirkyti kojas. Į vonią reikia įmesti 7 – 10 ledukų. Maišelį su nuvirtomis žolelėmis įdėti į plastikinį maišelį ir laikyti šaldiklyje iki kito naudojimo. Tinka nuvirinti keletą kartų.

Peršalus, pavargus kojoms labai tinka naudoti augalų rinkinį „Žolelės kojų vonelėms“.

Sudedamosios dalys: ąžuolo žievė, blindės žievė, juodavaisio šeivamedžio žievė, paprastojo kaštono žievė, balinio ajero šaknys, pelkinės vingiorykštės žolė, kibiojo lipiko žolė, vaistinio čiobrelio žolė, vaistinio barkūno žolė, rugščiojo žagrienio žiedai, paprastosios ievos žiedai. Maišelį su žolelėmis užpilti 3 litrais vandens, įdėti 2 valgomuosius šaukštus valgomosios druskos ir 1 valgomąjį šaukštą geriamosios sodos. Virinti 10 min. ant mažos ugnies kartais paspaudant maišelį su žolelėmis, kad jos geriau nuvirtų. Nuovirą ataušinti, supilstyti į ledukų gamybai skirtus maišelius ir užšaldyti šaldiklyje. Nuovire yra gleivinių, rauginių, hydrolizinių medžiagų, vitaminų C, U, kvercetino, kempferolio, chlorofilo, rūgštinių ir mineralinių junginių.

Į šiltą vandenį kojų vonelei įmesti 7 – 10 ledukų ir mirkyti kojas 30 min. pridengus indą storu rankšluosčiu, kad ilgiau neatvėstų. Papildyti šilto vandens pagal poreikį. Galima mirkyti kojas kas vakarą arba ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę. Tinka vartoti norint atgaivinti nuvargusias kojas, kaip pagalbinę priemonę esant odos ir nagų grybeliui, žvynelinei, suskirdus kulnų ir padų odai, pėdos sąnarių deformacijoms, „kauliukui“, esant kojų venų išsiplėtimui, tropinėms opoms.

Daug gydytojų ir aš manau, kad dažnos vonelės kojoms pagerina kraujotaką, palengvina sąnarių negalavimus, nuramina prieš miegą.

Labai mėgstu pastovėti po dušu užsidėjusi žolelėmis dygsniuotą kepuraitę – kaukę plaukams. Kokią dėtis renkuosi pagal nuotaiką ar poreikį, nes gaminu jų keletą rūšių. Mugėse jas išgraibstydavo pirmiausia. Dabar mugės nebevyksta, todėl siūlau patinkančių gaminių įsigyti mano elektroninėje parduotuvėje.

Įsigytą kepuraitę – kaukę plaukams užsidėkite ant galvos ir sudrėkinkite šiltu vandeniu arba tiesiog atsistokite po dušu. Kol prausitės kepuraitė turi likti ant galvos ne trumpiau, kaip 6 min. Nusiėmus kepuraitę, joje esantį augalų ekstraktą išspauskite ant plaukų. Nuskalauti nereikia. Jei naudosite ne rečiau kaip kas tris dienas, kepuraitę palikite duše ar pirtyje, jei kitaip, laikykite drėgną kepuraitę šaldiklyje ir prieš naudojimą sudrėkinkite šiltu vandeniu. Tinkamai prižiūrima kepuraitė tarnaus apie 10 – 12 kartų.

Kepuraitė – kaukė plaukams „Kanapytė”

Skirta plaukų skalavimui ir odos priežiūrai, atgaivinimui. Kepuraitė pagaminta iš kanapių pluošto ir linų pluošto audinio, tarp kurio sluoksnių sudygsniuoti augalai: pluoštinės kanapės žolė, pluoštinės kanapės žiedai, paprastojo kmyno sėklos, trapiojo gluosnio žievė, miškinės varnalėšos šaknys, aukštosios piliarožės šaknys, balinio ajero šakniastiebiai, karpotojo beržo lapai, drebulės lapai, lapinio paparčio lapai. Juose esančios sudedamosios medžiagos gali palankiai veikti plaukus, nuraminti sudirgusią galvos ir kūno odą. Naudojant pastoviai gali stiprinti plaukus, mažinti slinkimą. Užsidėję kepuraitę – kaukę plaukams duše, vonioje, kubile, pirtyje ar tiesiog sėdėdami ant sofos, mėgausitės maloniu augalų kvapu.

Kepuraitė – kaukė plaukams „Auksinis žvynelis“

skirta plaukų skalavimui esant žvynelinės pažeistai odai. Kepuraitė pagaminta iš vilnos ir linų pluošto audinio, tarp kurių sluoksnių sudygsniuoti augalai: balinio ajero šakniastiebiai, pūslėtojo guveinio žolė, didžiosios ugniažolės žolė, karpuotojo beržo lapai, pievinio pelėžirnio žolė, trapiojo gluosnio žievė. Augaluose esančios veikliosios medžiagos gali padėti suminkštinti pleiskanas, kad jos lengviau nusiplautų, palankiai veikti plaukus, nuraminti sudirgusią galvos ir kūno odą, nuraminti odos paraudimą. Daugiau apie žvynelinę ir augalus, galinčius palengvinti jos eigą galite pasiskaityti mano straipsnelyje „Žvynelinė – liga ar prakeiksmas“ www.adele.lt

Kepuraitė – kaukė plaukams „Damasko rožė”

Kepuraitė pagaminta iš vilnonio audinio, tarp kurio sluoksnių sudygsniuoti augalai: damasko rožės, levandos žiedai, karpotojo beržo, tuopos lapai, miškinės varnalėšos, didžiosios dilgėlės, balinio ajero šaknys, bevainikės ramunės, kvapniojo baziliko žolė. Juose esančios veikliosios medžiagos gali palankiai veikti plaukus ir galvos odą, skatinti plaukų augimą, mažinti slinkimą. Būnant su kepuraite duše, vonioje, kubile ar pirtyje, jausite malonų augalų kvapą ir poveikį odai.

Rožės žieduose gausu eterinio aliejaus. 2009 m. japonų mokslininkai nustatė palankų rožių substancijų poveikį emocijoms anoreksijos, nemigos, streso ir nervinės įtampos atvejais. Rožių žiedų kvapas ir substancijos atitraukia mintis nuo kasdienybės problemų, atnaujina ir nuskaidrina protą, padeda priimti teisingą sprendimą. Atveria širdį ir padeda suvokti pasaulio įvairovę, pakeičia pyktį, nusivylimą ir liūdesį į meilę, nuoširdumą ir džiaugsmą. Žmonės, kurie dažnai įkvepia rožės aromato, sukelia aplinkiniams simpatiją, yra geranoriški ir neįkyrūs. Prancūzų medicininėje aromaterapijoje rožių kvapas rekomenduojamas vaikams nuo baimių ir naktinių košmarų, sergantiems autizmu, cerebriniu paralyžiumi. Rožių substancijos išlaisvina nuo įtarumo, sumažina nuoskaudos ir pavydo jausmą, mažina pyktį, ramina nervų sistemą ir padeda „gerai jaustis“. Rekomenduojama moterims, kurios nepakankami pasitiki savo žavesiu ir seksualumu. Rožių kvapas padeda įveikti lytinį šaltumą — ir moterims, ir vyrams, o pastariesiems rekomenduojamas nuo impotencijos. Tai stebuklinga tonizuojanti priemonė širdžiai ir protui.

Argi ne puikūs mokslininkų teiginiai? Prisijungdama prie šių žodžių, linkiu visiems kuo stipriausios sveikatos, geriausios kloties ir laimingų Naujųjų Metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X