„Spuogai ir kaip jų atsikratyti .. „

Labai įdomiai vienoje televizijos laidoje gydytoja kalbėjo, kaip gydyti gana dažną ligą – spuogus arba vadinamąją aknę. Patarė tepti spuogus tepalu. Jei dar nenugijo – tepti tepalu kuris kartu ir uždažo spuogą. Taip paprastai lyg kokią kambario sieną – nutepei dažais ir viskas tvarkoje. Spuogai sudėtingas susirgimas, kamuojantis dažniausiai paauglius – tiek mergaites, tiek berniukus. Man labai įstrigo vienos moters, sergančios sunkia krūties vėžio formą, atsakymas į mano paguodžiančius žodžius apie jos ligą: -Dar baisiau buvo paauglystėje, kai dėl spuogais nusėto veido negalėjau eiti į šokius. Tada verkdavau likusi namie, spaudydavau spuogus, tikėdamasi, kad jie pranyks.

Kas gi iš tiesu turi atsitikti mūsų kūno viduje, kad odoje atsirastų tokios baisenybės, gadinančios gyvenimą. Tenka pastebėti, kad ir vyresnio amžiaus žmonės kartais serga spuogais. Dažnai dėl spuoguotos odos besikreipiančios visiškai jaunutės, dar net lytinio gyvenimo nepažinusios mergaitės kuo ramiausiai pasako, kad gydytoja parašė gerti kontraceptinių tablečių ir oda buvo susitvarkiusi, bet po kurio laiko spuogai ir vėl atsirado. Kontraceptikai nuo pat jaunumės, o kas toliau?

Atrodo šiais laikais paaugliams netrūksta nei vitaminų, nei kitokių maisto papildų. Švaros ir asmeninės higienos supratimo taip pat pakanka. Kūnas tiesiog atsisako kai kurių baltymų ir riebalų ir šalina juos per odoje esančias liaukas. Prasivėrusi riebalinė liaukutė nebesulaiko bakterijų ir kitų mikroorganizmų atakų ir sureaguoja taip, kaip privalo – supūliuoja. Vidaus sekrecijos liaukos vadovauja visiems kūne vykstantiems medžiagų apykaitos veiksniams. Todėl jei geriau panagrinėtume ligos istorijas, ko gero ne viena spuogais sirgusi mergaitė, vyresnė suserga piktybiniais augliais, o jaunuolis prostatos išvešėjimu ar kitais lytinių liaukų veiklos sutrikimais, kuriuos vyrai dažnai linkę nuslėpti. Jaunatviniai spuogai yra pavojingi žmogaus sveikatai ir jiems atsiradus reikia gelbėtis visomis galimomis priemonėmis.

Žmogus turi pasirinkti, kaip jis gydysis. Būtina odos gydytojo konsultacija ir jis, ko gero paskirs antibiotikų kursą, jei spuogai pūlingi. Gali prireikti ir chirurgo pagalbos, jei spuogai giluminiai. Tačiau didžiausias pagalbininkas čia turėtų būti endokrinologas. Laiku nustačius susirgimo priežastis, gydymas yra veiksmingas ir nenualina odos, nelieka baisiųjų randų.

Kuo gali padėti žolininkas? Labai daug kuo. Pirmiausia sudarydamas viso gydymo programą. Pradedant storojo žarnyno valymu, kepenų veiklos pagerinimu, į hormonus panašių junginių turinčių augalų panaudojimu ir baigiant imuniteto stiprinimu.

Aš dažniausiai siūlau bent 3 mėnesius iš eilės gerti grūdų ir žolelių nuoviro „Lieknėk“. Naudingas ne tik pats nuoviras, iš kurio organizmas gauna labai veiksmingų medžiagų, bet ir jo tirščiai. Iš nuoviro tirščių galima pasigaminti visiškai šviežią, tik iš gamtinių medžiagų, kaukę odai. Puikus dalykas yra šveitiklis iš susmulkintų nuoviro tirščių su trintais svarainiais arba laukiniais obuoliukais ir druska. Tiesiog reikia nepagailėti paskirti šiek tiek laiko ir pasigaminti tai, kas tikrai padės.

Štai keletas įdomesnių odai skirtų kaukių ir šveitiklių receptų:

Pusę stiklinės grūdų ir žolelių mišinio „Lieknėk“ užpilti 2 litrais šalto vandens ir pavirti ant mažos ugnies 15 min. Palikti uždengtą kad atauštų. Nukošti. Nuovirą gerti po stiklinę kelis kartus per dieną, galima tiek prieš valgį, tiek po valgio.

Tirščius pasiruošti labai paprasta – juos reikia porą kartų permalti mėsos malimo mašinėle. Jei neturite laiko kiekvieną dieną ruošti tirščius, galite juos užšaldyti šaldymo kameroje. Laisvesniu metu visus iš karto sumalkite ir, padalinusios porcijomis po 2 valgomuosius šaukštus, vėl užšaldykite.

Atsišildykite porciją maltų tirščių. Išspauskite sultys iš 1 obuolio ir supilkite į maltus tirščius. Įdėkite 1 arbatinį šaukštelį smulkios Himalajų druskos. Viską gerai susmulkinkite smulkintuvu (blenderiu). Gautą masę tepkite ant spuoguotos odos ir palikite 15 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu.

Tirščius, 1 kiaušinio baltymą, 1 arbatinį šaukštelį cukraus, saują spanguolių gerai susmulkinkite smulkintuvu. Užtepę ant spuoguotos odos palaikykite 15 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Tirščius, 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus, 1 valgomąjį šaukštą grietinės ir šaukštelį medėjančio alijošiaus sulčių labai gerai susmulkinkite smulkintuvu. Naudokite taip pat.

Paprašykite vaistinėje Kalio jodido 1 procento tirpalo 100 ml. Tirščius, šaukštą šviežios grietinėlės, šaukštą kalio jodido tirpalo, šaukštelį gintaro dulkių (galima gauti pas gintaro meistrus) gerai sumaišykite maišytuvu. Naudokite taip pat.

Nuplovus kauke, galite patepti odą „Grožio tepalu“.

Šveitiklis veidui daromas taip:

Tirščius atšildykite, sumaišykite su 2 šaukštais cukraus ir tuojau pat šveiskite veido ir rankų odą.

Šveitiklis kūnui taip pat padaromas su druska arba geriamąja soda. Visada gerai nuplaukite odą šiltu vandeniu. Po šveitimo labai gerai tinka Gintarės gaminamas kremas „Keturios laumės“. Jei spuogai labai pūlingi, naudokite kremą „Gintaro dulkės“.

Naudojant žolelių gaminius, tenka apsišarvuoti kantrybe. Tačiau žolelės visada padeda, net pačiais beviltiškiausiais atvejais, jei tik žmogui užtenka kantrybės, spuogai išnyksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X