Rytinė 12 minučių stuburo mankšta

Kasrytinė 12 minučių stuburo mankšta gali labai padėti ir pailginti gyvenimą keletą metų. Kasdieninė mankšta apsaugo nuo sunkių negalavimų ir pagerina gyvenimo kokybę. Mankštintis reikia pradėti nuo rytojaus ryto.
Ir niekada nebenustoti daryti šios mankštos. Kiekvieną rytą mankštai privalome skirti 12 – 15 minučių.

Tvirtai atsistojame, užraukiame raukus, ištiesiname stuburą. Įkvepiame. Kvėpuosime tolygiai visos mankštos metu.

1. Triname delnus, kol pajusime šilumą.
2. Suneriame pirštus ir sukame rankas tolyn nuo savęs 8 kartus ir į savę 8 kartus.
3. Suneriame rankasper alkūnes ir sukame tolyn nuo savęs 8 kartus ir į savę 8 kartus.
4. Keliame pečius aukštyn ir sukdami į priekį leidžiame žemyn 8 kartus, taip pat padarome sukdami atgal 8 kartus.
5. Ištiesiame rankas į šonus ir lėtai sukiojame galvą ratu 8 kartus.
6. Atsigulame ant šono. Apatinę ranką laikome po galva, arba po galva pasidedame kamuoliuką. Viršutine ranka pasiremiame į grindis. Versdamiesi nuo vieno šono ant kito, stengiamės tempti pėdas tolyn, jas pasukiojame.
7. Gulėdami ant šono įkvėpdami viršutinę koją lenkiame per kelio sąnarį ir iškvėpdami ištiesiame 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
8. Gulėdami ant šono įkvėpdami viršutinę koją keliame aukštyn, iškvėpdami nuleidžiame 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
9. Gulėdami ant šono ir giliai kvėpuodami pasukame „dviratį“ viršutine koja 8 kartus. Pasiverčiame ant kito šono ir darome tą patį.
10. Atsigulame ant nugaros. Giliai įkvepiame. Abi rankas tempiame aukštyn kiek galime, abi kojas tempiame žemyn kiek galime tuo pačiu metu. Giliai iškvepiame ir atsipalaiduojame. Kartojame 3 kartus.
11. Įkvepiame. Tempiame kairę ranką kiek galėdami aukštyn, o dešinę koją kiek galėdami žemyn. Iškvepiame iš visų jėgų. Įkvepiame. Tempiame dešinę ranką kiek galėdami aukštyn, o kairę koją kiek galėdami žemyn. Iškvepiame iš visų jėgų. Taip kartojame 4 kartus.
12. Įkvepiame. Kairę koją sulenkiame ir remiame į grindis, dešinę ranką laikome už galvos. Keliame dubenį, kiek galėdami tempiame dešinės kojos ir kairės rankos pirštus tolyn. Iškvepiame. Įkvepiame. Dešinę koją sulenkiame ir remiame į grindis, kairę ranką laikome už galvos. Keliame dubenį, kiek galėdami tempiame kairės kojos ir dešinės rankos pirštus tolyn. Iškvepiame. Kartojame 4 kartus. Moterims, kurių nusileidusi gimda šį pratimą patartina daryti 8 kartus.
13. Atsistojame keturpėsti ant alkūnių ir kelių. Įkvepiame. Ištiesiame kairę koją ir keliame ją aukštyn. Palaikome sulaikydami kvėpavimą keletą sekundžių. Sulenkiame. Pastatone ant grindų. Iškvepiame. Įkvepiame. Ištiesiame dešinę koją ir keliame ją aukštyn. Palaikome sulaikydami kvėpavimą keletą sekundžių. Sulenkiame. Pastatone ant grindų. Iškvepiame.
14. Jei galime ir prisimename kaip, bandome “pastatyti žvakę”. Po keletos savaičių tikrai pasiseks. Laikome “žvakę” giliai kvėpuodami iki 30 sekundžių. Iškvepiame. Atsistojame keturpėsti ant alkūnių ir kelių15. Įkvepiame. Keliais einame link alkūnių. Pasiūbuojame pirmyn – atgal tarsi norėtume pranerti pro alkūnes. Iškvepiame. Kartojame 4 kartus.
16. Klaupiamės ant kelių. Įkvepiame keldami abi rankas į viršų. Iškvepiame stipriai ir staigiai rankas nuleisdami prie šonų. Kartojame 3 kartus.
17. Dėkojame gerajam Dievuliui už gražų rytą ir ant pirštų galų bėgame į vonią.
18. Iš vonios einame ant kulnų ieškoti pusryčių, geriausia žalių daržovių salotų su trupučiuku ožkos sūrio ir daigintais grūdais ar sėklomis.
19. Darbe ar namuose nesėdime ilgiau kaip 6 valandas. Jei tik galime, keletą minučių pagulime embriono pozoje – glaudžiame kelius prie smakro, apkabindami juos rankomis.
20. Pavaikštome ant pirštų galų ir ant kulnų pakaitomis po porą minučių. Suvalgome keletą per naktį vandenyje išmirkytų lazdyno, kedro, graikinių ar kitokių riešutų, trupučiuką šaltienos, kietojo sūrio. Geriame daug vandens, galima su arbatiniu šaukšteliu žolelių ir uogų – vaisių sirupo “Šimtametis”, “Alyva”, “Girinis”, “Lipčikas” ar uogienėmis iš “Kosminio sodo” (www.space-garden.com)

Parašykite komentarą