Plaučių uždegimas klastinga liga, pažeidžianti svarbiausią kūno galią – kvėpavimą. Susirgus gydymas turi būti pradėtas nedelsiant, nes sutrikus kvėpavimui nukenčia visi organai.

Plaučiu uždegimu galima susirgti ir vasarą. Pasikeitus aplinkai atostogų metu, imuninė sistema patiria didelį sukrėtimą, ypač kai vykstama atostogauti į tolimus kraštus, kur kitoks maistas, vanduo, klimatas, dienotvarkė. Todėl dažnai atsiranda pūslelinė, suviduriuojama, atsiranda nuovargis. Taip susidaro palankios sąlygos susirgti net ir plaučių uždegimu.

Atostogoms ruoštis reikia iš anksto. Labai svarbu gerai apgalvoti kur atostogausite su vaikais. Vaiko liga gali sujaukti visus atostogų planus.

Labai svarbu sustiprinti imuninę sistemą. Tam gerai pasitarnauti gali ne vienas gaminys iš augalų, medaus, netgi riebalų.

Daugelio pamėgta augalų ir medaus tyrė „Citvaras“ praturtinta žolelių pelenais ne tik skani, bet ir naudinga virškinimo sistemai. Jos sudėtyje esantys bitkrėslės žiedai nuo seno liaudies medicinoje buvo naudojami kaip antihelmintikai. Vaikams skirtoje augalų ir medaus tyrėje „Kiškio šypsenėlė“ yra ne tik bitkrėslės žiedynų, bet ir vilkdalgio šaknelių. Šios gaivaus kvapo laukinėje pelkėje augančių vilkdalgių šaknelės buvo naudojamos vaikų dantims sustiprinti, virškinimui pagerinti, kirminams išvaryti. Šiemet šio gaminio sudėtį atnaujinome papildydami pušų pumpurais. Pušų pumpurai liaudies medicinoje naudojami kvėpavimo organų ligų prevencijai ir gydymui.

Kodėl taip svarbu vartoti gaminius su žolelėmis, galinčiomis pašalinti iš organizmo kirminus?

Vasarą padidėja tikimybė, užsikrėsti kirminais ne tik nuo neplautų vaisių ir uogų, bet ir nuo gyvūnų.

Mes bijome užsikrėsti nuo kačių ir šunų, tačiau vis drąsesnės darosi lapės, kurios naktimis nevengia apsilankyti soduose ir kiemuose. O vakar naktį aptikau ežį vakarieniaujantį iš katino lėkštės. Matyt tai jam jau įprasta vakarienė, tik nepavyko užtikti anksčiau. Suruošiau ir jam antihelmintikų dozę. Sočiai pavalgęs tikrai nenubėga tuštintis už tvoros, o kiemo pievelėje žaidžia ir anūkai ir naminiai gyvūnai. Todėl lengvai gali užsikrėsti kirminais. Dažniausia askaridėmis, kurių lervos migruoja iš žarnyno per visus organus ir gali sukelti net plaučių uždegimą. Todėl pastovus antihelmintinių medžiagų turinčių augalų naudojimas toks svarbus.

Vasarą geriame daugiau vandens. Tačiau troškulį geriau numalšina ne grynas vanduo, o silpnas žolelių nuoviras ar net augalų milteliai. Suberti į vandens butelį per dieną jie išbrinkstą ir vakarop išgerti su paskutiniais vandens gurkšniais puikiai papildo dienos ląstelienos poreikį. Aš gaminu tokių augalų miltelių rinkinį arbatai „Ugnius“. Jame yra maumedžio kankorėžių, turinčių sakų, galinčių pagerinti inkstų veiklą, padedančių geriau pasišalinti iš organizmo skysčiams, todėl netinsta kojos, valosi bronchai.

Ypatingo skonio augalų raugas „Visuma“ iš raugintos beržų sulos, sedulos uogų, medėjančio alijošiaus yra labai gera priemonė atsigauti po antibiotikų naudojimo, operacijos, viduriavimo ar uždegimo. Vasarą galima porą šaukštų raugo supilti į butelį su geriamuoju vandeniu ir gurkšnoti per dieną.

Tačiau pati greičiausia pagalbininkė sutrikus plaučių veiklai yra maža kukli gėlelė – vaistinė plautė. Jos purpuriniuose žiedeliuose gausu medaus skonio nektaro. Jei ją džiovinsite surištą puokštelėmis koteliai greitai ir lengvai fermentuosis. Aš gaminu augalų rinkinį arbatai su vaistine plaute jau daugiau kaip 20 metų. Kaip garsiai džiaugiamasi nauju kiniškos arbatos derliumi, taip noriu pasidžiaugti 2017 metų vaistinės plautės derliumi. Dėl šaltų orų plautė šiemet žydėjo ilgai ir sodriai, todėl surinkome tikrai puikią žolę. Šiandieną sumaišėme šviežio derliaus arbatą „Vaistinė plautė“. Tikiuosi, kad paragavę šios skanios ir kvapnios arbatos, pajusite gamtos teikiamą stiprybę ir sveikatą. Na, o kad gamtoje jūsų nepultų uodai, pasitepkite tepalu „Ieva“. Ypač svarbios yra duobutės virš raktikaulių – plaučių taškai. Juos būtina kiekvieną dieną lengvai pamasažuoti gilaus įkvėpimo metu.

Apie sveiką žmogų dažnai pasakoma – Jis linksmų plaučių. To jums ir linkiu.

Adelė

2 minčių apie „Plaučių uždegimas

  1. Vida Zotkeviciene

    Noreciau suzinoti Gerb. Adeles tel nr.Dekoju

    • Adelė Karaliūnaitė

      Laba diena, visais klausimais kreipkitės el. paštu pasinaudodama užklausimo forma „Susisiekite” puslapyje arba facebook žinute @www.adele.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X