Vaistinė (kaučiukinė) karpažolė – euphorbia resinifera – pirmoji aprašytoji karpažolė. I a. pr. Kr. augalą atrado Mauritanijos karalius Juba II, o pavadintas jis buvo graikų gamtos filosofo Euforbo (kuris augalo sultis panaudojo medicinos tikslams) garbei. Ši rūšis su trumpais stulpelio pavidalo stiebais, auga Šiaurės Afrikoje.

Medicinoje jos sultys dažniausia buvo naudojamos odos dariniams šalinti tiesiog patepant šviežiomis sultimis karpas, polipus, keratomas, net piktybinius auglius. Sultys sudaro latekso sluoksnelį, kaip pleistras padengdamos odos vėžio išopėjimus.


Lietuvoje kambariuose auginamos kelių rūšių karpažolės, kurios dažnai būna panašesnės į kaktusus, negu į žolinį augalą. Mano kambarinei karpažolei jau daugiau kaip dvidešimt metų ir ji labai panaši į nedidelį medį.

Gamtoje mūsų klimato zonoje auga keletas karpažolės rūšių. Dažna dirvoninė karpažolė, kurios skėtuko formos lapų nesupainiosite su jokiu kitu augalu. Ant piliakalnių Kernavėje auga siauralapė karpažolė. Jos plantaciją įveisiau ir savo „Kosminiame sode“. Mano mama darželyje augino dygliuotąją karpažolę, kurios kerelį išsaugojau kaip jos atminimą. Visos karpažolės gamina baltas tarsi pienas sultis. Sultyse yra kaučiukinės dervos iš kurios išskiriama iki 38 procentų amorfinių sakų, 22 procentų euforbono, 18 procentų gummi (latekso), 12 procentų obuolių rūgšties, 10 procentų mineralinių medžiagų. Namų sąlygomis paruošti karpažolės preparatus vidiniam naudojimui sudėtinga. Tačiau ant odos puikiai tinka šviežios augalo sultys. Tinkamai paruošus, iš sulčių galima išgauti veikliąsias medžiagas, kurios skatina inkstų veiklą, pagerina šlapimo išsiskyrimą. Padeda pasišalinti druskoms ir akmenims iš inkstų.


Tinka esant ascitui. Dažniausia ascitas ištinka onkologinius ligonius. Jiems reikalinga labai tikslinga pagalba, nes organizmas jau yra išsekintas stiprių cheminių vaistų, operacijų, biologinio gydymo. Vystantis dramblialigei, kaupiantis skysčiams tarpląsteliniuose tarpuose, patinstant galūnėms ir veidui, karpažolės preparatus galima naudoti ilgą laiką mažomis dozėmis. Tinka esant eksudaciniam pleuritui, paaštrėjus uždegimams. Palengvina širdies veiklą, nes pasišalinus skysčių pertekliui, pagerėja metabolinės organizmo reakcijos. Dėl karpažolėje esančių veikliųjų medžiagų sugebėjimo gerinti metabolines reakcijas, mano gaminamą aliejų „Karpažolė“ naudoja žmonės, siekiantys reguliuoti kūno masę.


Paskutiniai mokslininkų tyrimai nurodo į karpažolės sultyse esančių fenolinių junginių poveikį mažinant piktybinių ląstelių aktyvumą, ypač esant odos ir gleivinių augliams.


Labai svarbu tiksliai dozuoti iš karpažolės pagamintus preparatus, nes didesnės dozės gali sukelti vėmimą ir viduriavimą. Bet kuriuo atveju, net norėdami numesti keletą kilogramų nereikalingo svorio šio augalo pagalba, kaip vartoti karpažolės preparatą pasitarkite su jį gaminančiu žolininku.


Aš gaminu aliejų „Karpažolė“ iš siauralapės karpažolės žolės jos žydėjimo metu. Aliejus tinka naudoti ant odos ir gleivinių, o esant reikalui jo galima gerti po arbatinį šaukštelį rytais ir vakarais.


Skambinkite ir klauskite, kaip būtent jums tiktų naudoti mano gaminamą aliejų.
Mūsų kūnai tokie unikalūs, kad geriau su jais elgtis atsargiai ir meiliai. Juk tai vienintelės mūsų Sielų buveinės šioje Žemėje. Saugokime jas, būkime sveiki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X