Kadagys pagalbininkas nuo viruso

Šiomis korona viruso pandemijos dienomis taip norisi kažko, kas leistų įkvėpti nors gurkšnelį šviežio oro. Gerai, kad galime nuvykti pasivaikščioti į mišką. Iš miško parsineškime tai, ko mums iš tiesų reikia. O šiuo metų, kai daug būname namuose, būtinai reikėtų namuose pamerkti žalią kadagio šakelę, ar tiesiog pasisodinti kadagį į vazoną ir auginti kambaryje. Kai mokslininkai pradėjo tyrinėti kokius augalus žmogus turėtų pasiimti į kosminę stotį, kadagys užėmė svarbiausią vietą. Jis taip gerai valo užterštą orą, kad nedidelio medelio užtenka keliasdešimties kubinių metrų patalpai atgaivinti.

Be to naudingos yra visos šio nedidelio medelio dalys. Iš šaknies galima pasigaminti puikią lazdelę vaistams maišyti, iš medienos – padėkliuką virtuviniams indams, iš šakelių susirišti vantelę į pirtį, uogų įberti į mėsos sriubą. Svarbiausios kadagio gaminamos medžiagos yra fitoncidai esantys jo išskiriamame eteriniame aliejuje: pinenas, kamfenas, terpinenas, felandrenas. Uogose yra mineralinių druskų, organinių rūgščių, dervos, vaško, amorfinės medžiagos juniperino. Kadagių spyliuose randamas terpenas tujonas, kurio priešmikrobinis poveikis įrodytas moksliniuose tyrimuose ne tik in vitro, bet ir kliniškai. Kadagyne žmogus greičiausiai atgauna fizinę ir dvasinę pusiausvyrą, iš kadagio pagamintuose induose laikomas vanduo nuskaidrėja. Neturint tokio indo, tinka bent jau įmerkti šaknies gabaliuką ar įmesti keletą uogų. Grįždami iš kadagyno būtinai prisibraukite uogų į kišenę. Jų per dieną reikės tik 4-5. Valgyti uogas reikia tiek dienų, kol oda pradeda kvepėti kadagiais. Padaryti kelių dienų pertrauką ir vėl valgyti. Taip galima daryti visą gyvenimą. Kadagio uogose esančios veikliosios medžiagos neleidžia kauptis organizme, ypač inkstuose druskoms ir susidaryti akmenims. Palengvina gleivių pasišalinimą iš bronchų, lyties organų, pagerina virškinimą. Tinka sutrikus žarnyno peristaltikai. Todėl dažnai naudojamos kaip prieskonis ir maistui, ypač žvėrienai, ir stipresniems gėrimams pagardinti.

Kadangi uogose esančios medžiagos šalinamos per bronchų ir prakaito liaukas, palankiai veikia sergant plaučių, odos ligomis, egzemomis, karpomis, taip pat esant sukietėjimams krūtyse, uždegimams lyties ir šlapimo organuose. Tik nereikia padauginti, nes gali sudirginti inkstus.

Iš kadagio žievės galima pasidaryti nuovirą gleivinių apsaugai.

Tam reikia 50 g žievės 15 min pavirti su 1 l vandens. Atvėsinti, nukošti ir supilstyti į ledukams gaminti maišelius. Užšaldyti šaldiklyje. 2 ledukus ištirpinti ir, suvilgius švarų kosmetinį vatos diskelį, pavalyti nosies, lūpų gleivines.

Galima pasigaminti užpiltinę su kosmetiniu spiritu, kuri tiks rankų dezinfekcijai.

50 kadagio uogų užpilkite 100 ml kosmetinio spirito, įpilkite 20 ml (2 valgomuosius šaukštus) 9 procentų maistinio acto rūgšties. Gerai suplakite. Naudoti galite iš karto rankų ir paviršių dezinfekcijai.

Nežinoma, kiek dar tęsis šio viruso siautėjimas. Jam praėjus gali atsirasti dar koks nors virusas. Todėl nieko nelaukdami pasisodinkime prie namų bent po keturis kadagius kiekvienam šeimos nariui.

Nei viena priemonė neapsaugos mūsų nuo užkrečiamų ligų 100 procentų. Tačiau turime visais tinkamais būdais stengtis saugoti savo sveikatą.

Nesirkime ir būkime laimingi.

Adelė

20 thoughts on “Kadagys pagalbininkas nuo viruso”

 1. Nieko nezinodama parsinesiau is misko du nedidelius kadagius, galvojau gal kuris neprigis. Ir ka abu kartu pasodinau ir auga, ir uogom siuo metu apteke.

 2. Turiu uzsipylus kadagio šaknies su šnapše, išlaikyta jau 2-3metus,po kiek vartoti ir kada, ačiu

 3. Kai tamsėja užpilas tiek jis gerėja.Ir dar.Pasodinkite kadagį taip kaip jis augo.Atsižymėkite įkurią pasaulio pusę jo pvz.viena šaka buvo.Pasodinsite netaip-neaugs,skurs.Žinau ką sakau.Daug sodinau ir viskas veltui kol senas žmogus neatskleidė paslapties.Reikia sodinti neviena,kad kadagys žydėtų.Sėkmės

  1. Ne šarlatanai, o jau senai žinoma, kad kadagys, uogos net spygliai gydo. galite netikėti, bet tai tiesa.

 4. Adėliut!…. džino išgert taip pat reikėtų,nes jo gamyboj naudojamos kadagio uogos.

 5. Ačiū už patarimus, turime prie namų visokių kadagių, bet visada galvojau, kad jie yra dekoratyviniai,nes uogų neturi. Norėtųsi žinoti, kurie tinka naudoti kaip vaistas, gal galėtumėt pasidalinti nuotrauka , ar lotynišku pavadinimu ?

 6. Turiu uzsipylusi kadagiu saknu su degtine ir antpilas igavo jau tamsia spalva,islaikytas mazdaug menesi,ar jis tinkamas naudojimui,ar reiketu skiesti.Aciu.

  1. Brolis po tokios užpiltynės atsidūrė ligoninėj.Abejuose inkstuose sujudo akmenys,nuslinko į šlapimtakius.Vieną spėjo iśoperuot,o kitą nežinia kada,gerai,kad spėjo apylanką padaryt,bet ilgai taip negali būti.Taip kad,atsargiai.

 7. Ačiū,p. Adele. Turiu 3 kadagius, bet nežinojau, kad jų uogos tokios naudingos. Tik žinojau, kad grynina orą. Labai Jums AČIŪ

 8. Labas vakaras, gal turite pagamine užpilo iš kadagio. Labai noriu nusipirkti, kai dabar toks laikmetis.Ačiū, lauksiu atsakymo

Leave a Reply