Garšvos paprastosios – Aegopodium podagraria L. (Snytj obiknovennaja) – šakniastiebiai, lapai ir žiedai

Kada rašyti apie garšvą? Tai toks augalas, kurio nuo pat pirmųjų lapelių pasirodymo… Ne, ne taip.

Nuo pat įšalo išėjimo teks pradėti ieškoti garšvos šakniastiebių. Garšva mėgsta puresnę žemę kur nors darže, gyvatvorėje, labai gerai auga mano serbentyne ir avietyne. Šakėmis išraukite ir išpurenkite šakniastiebius, juos nuplaukite ir džiovinkite šiltoje vietoje ant paklodės. Žmogui, ypač jei jau stuktelėjo 50 metų, reikia rinkti visiems metams. Taigi po šaukštelį į miltelius sumaltų šakniastiebių… Ne, ne taip.

Kiek jau pasikasėte tų šakniastiebių, tiek ir gana. Kol džiuvo šakniastiebiai pasirodė lapai. Lapų prisiskinkite po gerą maišą kiekvienam šeimos nariui. Plonu sluoksniu paskleiskite ant paklodės tamsioje gerai vėdinamoje patalpoje, džiovinkite pavartydami kol gerai išdžius.

Kol lapai džiuvo, garšva jau spėjo pražydėti. Dabar reikia suskubti prisiskinti žiedų, panašų kiekį kiek prisiskynėte lapų. Žiedus išdžiovinkite tamsioje vietoje.

Sumaišykite visas tris surinktas paprastosios garšvos dalis: šakniastiebius, lapus ir žiedus. Dabar jau galite pasiruošti nuostabų pagalbininką jūsų sveikatai – paprastosios garšvos žolės miltelius. Mišinio porą šaukštų kas dieną sumalkite kavamalėje, supilkite į pusės litro buteliuką su geriamu vandeniu, gerai suplakite ir gerkite per dieną, kol išgersite visą paruoštą kiekį. Ir taip kiekvieną dieną tol, kol turėsite žolelės. Kitais metais jau žinosite, kiek jos pasirinkti, kad užtektų iki naujo derliaus.

Tingite džiovinti? Šviežiai surinktus lapus sumalkite mėsmale, gautą tyrę praskieskite trupučiu mineralinio vandens ir užsišaldykite supilstę į ledukų maišelius. 365 ledukai 1 žmogui metams. Ar jau paruošėte ledukams vietos šaldiklyje?

Garšvos šakniastiebiuose, lapuose ir žieduose yra vitamino C, geležies, vario, mangano, titano, boro, eterinio aliejaus.

Augale esančios aktyvios medžiagos palankiai veikia kepenis, inkstus, pagerina druskų apykaitą ląstelėse, tinka esant sąnarių uždegimui, podagrai, Bechterevo, Krono ligoms, aukštam kraujospūdžiui, vidurių užkietėjimui.

Mano senelis paprastąją garšvą, kuri tada vadinosi vaistine, augino atskiroje lysvėje kaip vertingą vaistažolę. Dabar gamta mums dovanoja šį augalą ant kiekvieno kampo. Matyt šiuolaikiniam žmogui labai reikia paprastosios garšvos vaistinių galių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X