Amarilis – Meilenis – Hyppeastrum

Kai už lango patys žiemos šalčiai ir balta sniego marška jau pradeda nusibosti, kambaryje lyg iš niekur pražysta ryški gėlė – meilenis. Jos nuostabaus grožio žiedai papuošia ne tik įsimylėjėlių šventę – Valentino dieną, bet ir Vasario  16- ąją, svarbiausią mūsų valstybės šventę.

Ne be reikalo meilenis dar vadinamas riterių žvaigžde. Tai augalas, galintis kantriai laukti savo žydėjimo. Gali būti, kad į Europą atkeliavo kryžiaus žygių į Šventąją žemę metu, kai namo grįžtantys riteriai pargabeno savo mylimosioms šio augalo svogūnėlių, o šie išskleidė savo nuostabius žiedus. Gali būti, kad jau tais laikais iš meilenio svogūnėlio buvo gaminami vaistai vyrų lytinei galiai stiprinti. Dėl svogūnėlyje esančių agliutininų, hydrochinono, krakmolo, gleivinių medžiagų, sugebančių skaidyti angliavandenius, meilenio svogunėlio  milteliai turi  medžiagų apykaitą reguliuojančių ir antibakterinių bei priešvirusinių savybių. Šiuolaikiniai mokslininkai, ieškodami augalų, veikiančių vėžines lasteles, meilenio svogunėlyje rado glykanų proteogliukanų ir glykoproteidų, kurie stipriai veikia virusinės kilmės auglius – gimdos kaklelio, gerklų, net prostatos. 

Ruošiant vaistukus iš meilenio svogūnėlio namų sąlygomis, reikia žinoti, kad augalas yra nuodingas. Svogūnėlis turi būti ramybės būklėje, ilgesnį laiką nelaistytas, o geriausiai rudenį iškastas ir padžiovintas. 

Svogūnėlį sumalti mėsmale, padžiovinti ant balto popieriaus šiltoje vėdinamoje vietoje. Kai gerai sudžius, sumalti kavamale. Miltelius laikyti sandariame stiklainyje. Būtinai užrašyti, kas stiklainyje laikoma. Ruošiant vaistukus, būtina tiksliai laikytis nurodytų miltelių svorio kiekių ir jų nedidinti. 

20 g meilenio svogūnėlio miltelių užpilti 200 ml degtinės. Laikyti tamsioje vietoje 10 dienų, kartais suplakant. Nukošti. Gerti po 10 lašų 2 kartus per dieną esant prostatos išvešėjimui, kiaušidžių cistoms, limfotakos sutrikimams, ypač po limfinių mazgų pašalinimo operacijų. Išgerti visą paruoštą kiekį be pertraukų. Kartoti galima po mėnesio.

30 g meilenio svogūnėlio miltelių pavirti su 350 g “GI” sviesto ant labai silpnos ugnies 10 min. Nukošti. Laikyti šaldytuve, stikliniame sandariame inde. Sučiulpti po arbatinį šaukštelį tepaliuko 2 kartus per dieną po valgio esant augliukams burnos ertmėje, gerklose, stemplėje, ant balso stygų. Naudoti ne mažiau, kaip 30 dienų. Pakartoti galima po mėnesio, o jei organizmas gerai priima ir auglys yra piktybinis, galima vartoti be pertraukų. Tepaliuku galima tepti apyvarpę, tarpvietę, kirkšnis esant prostatos uždegimui, varpos galvutės jautrumui, šlapimkanalio infekcijai.

Šį tepaliuką galima naudoti kaip naktinį kremą odai drėkinti. Jei oda po skutimosi jautri, sausėjanti, šerpetoja, galima nedideliu kiekiu patepti už ausų ir sušilusį tepaliuką paskleisti ant odos. Kadangi proteogliukanai prijungia daug vandens molekulių ir užpildo tarpląstelinius tarpus, tai labai palankiai veikia odą, palygina raukšles, stangrina ir šiek tiek balina pigmentines dėmes. Hydrochinonai neleidžia lastelėms senti, gerina viduląstelinę medžiagų apykaitą.

3 g meilenio svogūnėlio miltelių užplikyti termose 3 stiklinėmis (600 ml) kiek praaušinto virinto vandens ir leisti pritraukti 20 min. Nukošti. Gerti po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną 20 min prieš valgį pirmas 3 dienas, o jei organizmas gerai priima, toliau po stiklinę 3 kartus per dieną 20 min prieš valgį. Jei gerai veiks, gal visiškai nenorėsite valgyti, o energijos užteks, nes bus skatinamas jūsų sukauptų riebalų skilimas ir sunaudojimas organizmo energetiniams poreikiams patenkinti. Taip atsikratysite nereikalingų riebalų ir celiulito. Be to proteogliukanai ir hydrochinonai dalyvauja kalcio, magnio ir kitų druskų apykaitoje, todel skatina jų atsidėjimą kauliniame ir dantų audinyje, bet neleidžia kauptis ant kraujagyslių sienelių bei sąnariniame skystyje. Būtinai reikia stebėti savo organizmą, kaip priims šio augalo preparatus, per dieną išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens. Badauti galima ilgesnį laiką, valgyti tada, kai pajausite alkio jausmą. Geriausia valgyti liesos mėsytės, virtų daržovių, o angliavandenių turinčius vaisius ir sultis vartoti ribotai, kol grįšite prie normalaus maitinimosi rėžimo. Kadangi riebalai vienodai tirpinami visame organizme, nekyla pavojus atsirasti odos klostėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X