Vaistinė veronika moters sveikatai ir grožiui

Dažnai atsitinka, kad parašyti apie kokį nors augalą paskatina sunki liga, kai norėdama padėti sergančiam žmogui, net savo plačiame gaminių spektre nerandu, kas veiktų būtent šį negalavimą.

Šiandiena apsilankė moteris, kurią jau keletą mėnesių kamuoja lytinių lūpų niežėjimas, nusikasius atsiveria negyjančios opos, lytiniai santykiai neįmanomi. Gydytojų paskirti hormoniniai tepalai mažai padėjo ir vilties pasveikti tarsi nebėra, nes buvo lankytasi ir sanatorijose, ir pas kažkokią užkalbėtoją, ir pas aiškiaregį, net pas moteriškę, prisistatančią žolininke, bet rodančią knygų, kurias ji parašė, viršelių nuotraukas ir siūlančią jas nusipirkus skaityti ir pačiai gydytis. Pasiklausius net įdomu pasidarė, kokių tik veikėjų ir patarėjų esama. Bet kalbėkime ne apie tai.

Kalbėkime apie gana dažnai vyresnio amžiaus moteris ištinkančią bėdą – lytinių organų kraurozę ir kaip galima pagelbėti augaliniais vaistukais.

Jei ant odos galima naudoti įvairių augalų ištraukas, tai gleivinės yra visiškai kitoks organas. Ir ypač tos gleivinės, kurios yra prie pat ribos, kur oda pereina į gleivinę: vidurinė ausis, akių vokai, lūpos, šnervės, mažosios lyties lūpos, makštis, išangė. Šiose ribose odos ląsteles palaipsniui pakeičia gleivinės ląstelės, todėl galimi dažnesni pakitimai pačiose ląstelėse, tarpinis audinys yra labai jautrus mažiausiems pažeidimams. Čia gera terpė vystytis virusinėms infekcijoms, nes odos bakterijų kiekis labai sumažėja, o gleivinės veikia dar ne visa galia ir nesudaro pakankamo barjero herpes, žmogaus papilomos virusams, žarnyno bakterijoms, grybelių sporoms. Taigi reikia naudoti tokius preparatus, kurie tausotų gleivines ir gerai apsaugotų nuo nepageidaujamų lankytojų.

Tai, ką dabar pasiūlysiu, tiks ir nuo apsauginių kaukių, pirštinių ir gausaus dezinfekcinio skysčio naudojimo pažeistai odai prižiūrėti.

Mes galime prisirinkti aukso, bet jei nesugebėsime iš jo pagaminti vaisto, kurį mūsų kūnas gerai įsisavintų ir ne vieną kartą, bet naudojant diena iš dienos kol visiškai pasveiksime, arba šiuo sudėtingu pandemijos metu, kol galėsime nebedirginti odos ir gleivinių privalomomis priemonėmis nuo viruso, jokios naudos sveikatai negausime. Todėl labai svarbu, kad vaisto veikliąsias medžiagas nešantis pagrindas būtų visiškai gamtinis, priimtinas tiek odos, tiek gleivinių audiniams, išlaikytų veikliąsias medžiagas pakankamą laiką ant pateptų paviršių, lengvai nusiplautų su muilu ir šiltu vandeniu. Labai norint, vaistą iš gamtinių žaliavų galima pasigaminti ir kiekvieną dieną, kaip pavyzdžiui žolelių nuovirą ar inhaliaciją. Bet kas dieną gaminti tepalą tikrai neracionalų. Todėl odos ir gleivinių priežiūrai skirtas tepalas turi išlaikyti veikliąsias savybes bent mėnesį.

Kaip visas šias savybes sutalpinti į gaminį, kurį ruošiamės „išsivirti“ virtuvėje puode, kuriame paprastai verdame košę?

Ar yra kita išeitis, kai atrodo iki kraujo nusikasysi niežtinčią „putę“ arba iš darbe 8 valandas devimų smirdančių guminių pirštinių ištrauksi nušutusias plaštakas?

Pasiruoškite gerą storadugnį puodą, medinį šaukštą, porą 200 ml švarių stiklainių, etikečių lipdukų, 250 gramų gero sviesto, 6 putpelių kiaušinius, 20g bičių vaško, 1,5 litro mineralinio vandens, geriau stipresnės mineralizacijos.

Dabar jau einame žoliauti.

Jums reikės prisirinkti:

200 gramų vaistinės veronikos žolės

200 gramų jaunų didžiosios varnalėšos lapų

200 gramų dirvinės usnies žolės su šaknimis (išrauti ir nuplauti)

4 eglės kankorėžių (susmulkinti peiliu)

Į puodą supilkite mineralinį vandenį, sudėkite sviestą, vašką, susmulkintus eglių kankorėžius. Užkaiskite ir užvirinę sumažinkite kaitrą, kad tik vos virtų.

Visas žoleles sumalkite smulkintuvu (blenderiu) ir supilkite į verdantį puodą. Virkite ant labai mažos kaitros vis maišydami 10 min. Po vieną suleiskite putpelių kiaušinius ir pavirkite dar 5 minutes.

Nukaiskite, nukoškite per tankų sietelį ir keletą sluoksnių marlės. Supilkite į švarų puodą ir dar kartą užvirinkite be tirščių. Pavirkite 10 min.

Gautą tepalą karštą supilkite į stiklainius, užlipinkite etiketes. Užrašykite pavadinimą ir iki kada galioja.

Tepalas nuo pagaminimo datos galioja 6 mėnesius. Saugomas šaldytuve.

Šiuo tepalu tinka tepti gleivines, odą, plaukų galiukus. Saugus naudoti, švelnus, priešuždegiminis, minkštinantis, atstatantis audinių struktūrą.

Kadangi šią savaitę minima moterų sveikatos diena, noriu daugiau parašyti kokius gaminius aš gaminu moterims.

Stengiuosi, kad gaminiai apimtų visas iškylančias problemas – nuo jaunatvinių spuogų ir sunkių mėnesinių, iki senatvinių pakitimų moters organizme. Paskaitų metu sakau, kad moterimis būname labai trumpai, nuo mėnesinių pradžios iki jų pabaigos. Visą kitą laiką esame vaikai arba žmonės. Tačiau per tuos mums duotus 30 moterystės metų turime atlikti sunkiausias Dievo ir gamtos skirtas užduotis: pamilti vyrą, pagimdyti ir užauginti vaikus, nukaršinti tėvus ir, kiek tik pajėgiame, tausoti bei stiprinti savo sveikatą.

Kaip pasirinkti mano gaminius, kad kuo geriau talkintų merginoms ir moterims?

Jaunoms skirta produkcija su Damasko rožės žiedais, lapais ir žieve.

Augalų rinkinys arbatai „Damasko rožė“ skirtas atstatyti jėgoms sunkiai dirbant, esant emociniam nuovargiui, sutrikus mėnesinėms, nusilpus imunitetui ar kraujui, pabirus jaunatviniams spuogams. Labai patogus vartoti, nes yra miltelių pavidalo. Tereikia šaukštelį miltelių užplikyti verdančiu vandeniu puodelyje ar stiklinėje, leisti, kad milteliai išbrinktų ir išgerti su visais tirščiais 1 – 2 kartus per dieną. Rekomenduoju turėti mokykloje ar darbe, kad galėtumėte vietoje kavos ar arbatos, kuriose gausu kofeino, atsigaivinti prabangia žolelių arbata, o gerdamos su tirščiais dar gautumėte taip reikalingos žarnyno veiklai ląstelienos.

Kremas „Damasko rožė“ puikiai apsaugos nuo išorinio poveikio odą ir gleivines. Jo sudėtyje yra iš mano plantacijoje užaugintų Damasko rožių ir paprastojo erškėčio vaisių pagaminto aliejaus, kurio galima įsigyti ir gryno. Kremas ir aliejus patogūs naudoti atostogaujant, nes galėsite patepti ne tik odą, bet ir išsausėjusius plaukus, nudegus Saulėje ar nusibrozdinus. Tinka makšties priežiūrai. Po dušo palepinkite odą „Damasko rožės“ aliejumi, juo patepkite plaukų galiukus, nagus.

Kepuraitė plaukams „Damasko rožė“ su Damasko rožės žiedlapiais, miškinės varnalėšos, didžiosios dilgėlės, balinio ajero šaknimis ir levandos žiedais bei kitomis kvapniomis žolelėmis labai patogi naudoti duše, kai norite atgaivinti plaukus, paskatinti jų augimą, suteikti žvilgesio ir purumo. Tereikia pastovėti užsidėjus kepuraitę po dušu 10 – 15 minučių, kad vanduo suvilgytų kepuraitėje įdygsniuotas žoleles ir pasijusite kaip prabangiame SPA. Kepuraitė naudojama keletą kartų, kol iš žolelių visiškai išsiskalauja veikliosios medžiagos.

Šilkinio audinio pagalvėlė „Jaunystė“ kimšta žolelėmis ir Damasko rožės žiedlapiais ne tik papuoš miegamąjį. Padėjusi galvą ant minkštos pagalvėlės lengviau užmigsite, veido oda pailsės ant švelnaus šilko, žolelių kvapas atgaivins sielą.

Kas nežino erškėtuogės naudos moters organizmui. Šioje uogoje gausu vitaminų, provitaminų, mineralinių, rauginių medžiagų. Mano gaminamame augalų sirupe „Erškėtuogė“ naudojamos uogos renkamos savoje erškėtuogių augimvietėje ir Baltijos jūros kopose Šventojoje ir Juodkrantėje. Prie jūros sunokusiose uogose gausu medžiagų, palankiai veikiančių kremzlinį sąnarių ir bronchų žiedų audinius, stiprinančių akis ir kraujagysles.

Moterims, kurios neprisišaukia gandro, siūlau augalų sirupą „Vaisgina“. Jo sudėtyje yra gauruotosios vaisginos, vienašalės užginos, vaistinio kiečio žolės ir bergenijos šakniastiebių. Sirupas pagamintas iš miškinės obelies, gudobelės, paprastojo putino, agrasto, erškėčio vaisių, kurie nuo seno žinomi kaip vitaminų ir kitų organizmui naudingų medžiagų šaltinis. Šis sirupas tinka moterims, kurios dėl ligos jauname amžiuje neteko kiaušidžių ir patiria ankstyvo klimakso reiškinius.

Sakoma, kad nėra jaunos ar senos gyvatės – tik maža arba didelė. Roplių ilgaamžiškumas, sugebėjimas atsiauginti netektas galūnes, išsinerti iš odos domina mokslininkus, studijuojančius žmogaus senėjimo priežastis. Todėl ir augalai, savo šaknimis ar žiedynais primenantys gyvatę, žolininkų nuo seno buvo vertinami kaip turintys atjauninimo savybių. Aš gaminu augalų sirupą „Gyvatžolė“ su paprastosios gyvatžolės šaknimis, turinčiomis gausiai rauginių medžiagų, švarinančių kraują, trikertės žvaginės žole, laikoma vienu iš stipriausių antioksidantų, graikinio riešutmedžio lapais, gelbstinčiais esant venų išsiplėtimui, priešuždegiminiu poveikiu pasižyminčiais paprastosios bajorės žiedais ir raminančių savybių turinčia vaistinės šventagaršvės žole. Šis sirupas tinka brandaus amžiaus nenorinčioms per anksti susenti moterims.

Augalų sirupas „Bergenija“ skirtas toms, kurios gausiai kraujuoja mėnesinių metu, kamuojamoms gimdos gleivinės išvešėjimo ar miomos, negalinčioms atsikratyti cistų kiaušidėse. Storalapė bergenija vienas iš stipriausių detoksikuojančių ir kapiliarus sutraukiančių augalų. Sirupo sudėtyje yra baltojo amalo lapų, turinčių kvercitrino ir kempferolio, neleidžiančių pakisti ląstelių genetinei informacijai. Šį sirupą gaminu jau daug metų ir džiaugiuosi, kad girdžiu tik geriausius atsiliepimus iš jį naudojančių moterų.

Mano numylėtinis sirupas „Žvaigždelė“, kurį sukurti paskatino kritiškas požiūris į save. Po ilgo naktinio vairavimo pajutau skausmą akyse. Tiesiog skaudėjo akių obuolius, spengė ausyse. Tada paklausiau pati savęs: -Kodėl nepagalvoji, kiek tau metų?

Į šį klausimą yra tik vienas atsakymas: -O kiek duosite?

Taigi susistabdykime savo metus, bent jau sulėtinkime jų bėgimą gerdamos augalų sirupą „Žvaigždelė“, kurio augalas vedlys yra daržo žliūgė. Tai ta pati maža žolelė, savo baltais žiedeliais – žvaigždelėmis nušviečianti mūsų akis, pagerinanti kapiliarinę kraujotaką. Daugiau apie šį nuostabų augalą rasite mano ankstesniuose rašiniuose.

Su daržo žliūge gaminu ir tepalą „Žvaigždelė“, vaduojantį moteris nuo sausėjimų ir niežėjimų. Tos, kurios naudoja, žino mano posakį: -“Kur skylutė, ten žvaigždutė“.

Mastitų, mastopatijos atvejams skirtas tepalas „Žilė“. Jo receptas atkeliavo iš mano promočiūtės žinių lobyno. Paprastąją žilę ji vadino „mastažole“. Kryžmažiedžių šeimos augalas labai gerai atiduodantis savo gyvybines sultys į riebalinį tepalo pagrindą. Šio tepalo sudėtyje yra šliaužiančiosios tramažolės, apie kurią rašiau prieš keletą savaičių. Visiškai atsitiktinai moteris, kuri naudojo tepalą po onkologinės krūties operacijos ir gavo chemoterapiją į veną, neapsikentusi skausmo uždegimo apimtoje rankoje, pasitepė venas „Žilės“ tepalu. Skausmas atlėgo, patamsėjusi ir sukietėjusi vena palengva atsileido. Moteris paskambino man ir papasakojo apie netikėtą tepalo poveikį. Kiek daug mes dar nežinome apie augalų savybes, jų teikiamą pagalbą susirgus ar norint išvengti negalavimų.

O dabar apie patį neskaniausią mano gaminį – augalų ir riebalų tyrę „Druskė“. Ši tyrė tikras Baltijos jūros kūdikis, nes jos sudėtyje yra gintaro dulkių ir smiltyninės druskės, randamos tik pajūrio kopose, žolės. Kad būtų dar neskaniau pridedu baltosios balandos, daržo žliūgės, žaliosios rūtos žolių ir kitokių žolelių, reikalingų skydliaukės veiklai pažadinti. Tyrę galima čiulpti, patepti ja skydliaukės sritį. Netinka jei uždrausti jodo preparatai.

Kai pasižiūri į veidrodį ir pamatai jame žmogų, kurios viršutinę lūpą papuošė sidabriniai, ar, neduok Dieve, juodi ūsiukai, tenka griebtis moteriškų gudrybių arba tepalo „Miglė“. Šio paslaptingo tepalo sudėtį parsivežiau iš šiaurės Kaukazo, kur teko pabuvoti keletą vasarų pas senelį, Vorkutos kalinį, daug metų po kalėjimo neturėjusį teisės grįžti į Lietuvą ir dirbusi Vorkutugolstrojaus vasarviečių Gelendžike statybų inžinieriumi. Jis vesdavosi mus su sese į Kaukazo kalnus, ten vakarodavome pas vietinius, o aš, smalsus vaikas, žiūrėdama į sidabrine žole apaugusias pievas, paklausiau ir sužinojau, kokia reikalinga ši viksvinių šeimos žolelė moterims, norinčios sumažinti plaukelius ant veido.

Visos žinome, bet ne visos darome. Labai svarbu pabaigti pradėtus darbus iki naujos Mėnulio pilnaties. Kad nepamirštume, ką turime padaryti, kad turėtume sveikatos ir jėgų, pasigaminkime užpiltinę su „ugniniu vandeniu“ iš augalų rinkinio „Jaunatis“. Sudėtis tokia, kad išgėrus nedulkėtų mūsų gyvenimo kelias.

Iki susitikimų

Jūsų Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X