Kas būtų pagalvojęs, kad po tokios šaltos žiemos ir pavasaris bus šaltokas, žvarbus, lėtai budinantis gamtą.

Ach, kaip šiuo metu mums reikalinga vaistinių augalų pagalba. Visiems jau nusibodusi pandemija tęsiasi be galo, be krašto, kas dieną sulaukiame bauginančių žinių apie vakcinų sukeliamas komplikacijas, juodas savivaldybes. Aišku, tenka galvoti, kaip elgtis, kad nesusirgtum, kaip tinkamai pasiruošti atstatyti petį vakcinai.

Šiandiena telefonu ilgai kalbėjausi su 87 metų amžiaus moterimi. Vaikai užsakė jai internetu tepaliuko kojų venoms ir augalų rinkinio arbatai. Bijo gerti arbatą, nes reikės daug šlapintis, bijo tepti kojas, kad neišteptų patalinės. Gyvena viena, vaikai lankyti negali, baigiasi švarūs skalbiniai. Šis ilgas karantinas kuo toliau, tuo labiau rodo savo nagus. Senyvi žmones vargsta dėl vienatvės ir atskirties, bijo susirgti, labai bijo tų taip išreklamuotų kraujo krešulių.

Kokie augalai naudingi mūsų organizmui šiuo metu?

Žinoma pavasariniai, tie kurie dabar patys stipriausi, žydi gražiausiais žiedais.

Tokia yra kukli žolelė tamsiažiedė arba vaistinė plautė. Auga lapuočių miškų ir parkų paklotėje, lapai kiek plaukuoti, pailgi, žiedai mainosi nuo tamsiai mėlynos iki skaisčiai violetinės spalvos. Vaikystėje bėgdavome rinkti ir būdavo labai įdomu stebėti šį pasikeitimą. Permainingos spalvos susidaro dėl augalo gausiai kaupiamų mineralinių, ypač mangano, ir rauginių medžiagų, pasižyminčiu antiseptiniu ir gerai žaizdas užgydančiu poveikiu.

Skinkite po 10 – 12 žiedynų su stiebeliais ir suriškite stipresniu žiedyno koteliu arba siūlu į puokštelę. Vienam žmogui tokių puokštelių reikia 24. Džiovinkite apgaubę balto popieriaus lapu pakabintas žiedynais žemyn namuose šiltesnėje vietoje, kad gerai sudžiūtų.

Tvirtai surišti koteliai fermentuosis ir patamsės, o žiedai gražiai sudžius. Suspauskite puokšteles tame lape, kur džiovinote, sudėkite į popierinę dėžutę, užrašykite pavadinimą ir derliaus metus. Saugoti galima 24 mėnesius. Šis augalas, surinktas laiku ir tinkamai paruoštas, yra stiprus gamtinis vaistas. Reikia stebėti alerginę organizmo reakciją.

Vaistinėje plautėje esančios veikliosios medžiagos slopina uždegimą, palengvina kosulį, pagerina miegą, mažina gleivinių pabrinkimą, gerina gleivių išsiskyrimą, skatina toksinių medžiagų šalinimąsį iš ląstelių, limfos ir kraujo, taip veikdamos vidaus sekrecijos liaukas ir mažindamos kraujo krešulių susidarymo pavojų.

Arbata tinka užsitęsus kvėpavimo takų uždegimui, ilgai negyjančių žaizdų apiplovimui. Tinka ir vaikams nuo 1 metų, tik reikia mažesnės dozės, priklausomai nuo amžiaus. „Plaučių žolele“ augalas pavadintas dėl palankaus poveikio gydant tuberkuliozę, taip pat ir vaikų.

Plikoma arbata iš 5-6 augalų visai dienai su 1 litru verdančio vandens. Geriama nedideliais kiekiais per visą dieną, kol išgersite visą litrą. Patariu gerti ne ilgiau kaip 7 paras, tada daryti 3 – 4 dienų pertrauką. Tinka vartoti kartu su antibiotikais, imunomoduliatoriais, acetilsalicilatais, kraujospūdį reguliuojančiais vaistais.

Kol yra laisvesnio laiko, pasidomėkite augalų gydomosiomis galiomis, kad žinotumėte ką ir kaip rinkti. Tuojau bus nė dienelės be žolelės, tik spėk suktis pievose, miškuose, laukuose ir daržuose. Išsivalykite podėlius vaistažolių džiovinimui ir saugojimui, paruoškite vietos šaldikliuose, stalčiuose, spintelėse.

Smagių darbų, stiprios sveikatos.

Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X