Pasnigo, balta, švaru, ramu. Pagalvojau, kad gal padarėme klaidą, pereidami prie Grigaliaus kalendoriaus. Jau kelinti metai gamta tarsi vėluoja dvi savaites ir tikrai kalėdiškai pasipuošia pagal senąjį Julijaus kalendorių. Žvaigždės nemeluoja, augalai taip pat.

Mano storalapiai pražydo stačiatikių Kalėdų rytą. Mėgstu šį laiką po Naujųjų Metų, kai pabaigiu visus darbus ir, sulaukusi Trijų Karalių, galiu pradėti savo karališką gyvenimą, leisti skrieti mintims kosminio sveikatos sodo erdvėmis, numatyti naujus darbus, pasvajoti, sudėlioti ateinančių metų planus.

Buvau prisižadėjusi paskaitų ciklą apie kambarinių augalų gydančiasias savybes “Vaistinėlė ant palangės”. Taigi pradėkime nuo mano mylimiausios kambarinės gėlės storalapio – Crasulla ovatum.

Mielas ir gražus augalas, kilęs iš Kilimandžaro kalno apylinkių, vadinamas pinigų medžiu. Jo lapų forma primena monetas. Augalas užauga iki 1,5 metro aukščio, jo vainikas nuo storų lapelių būna sunkus, todėl vazonas turi būti sunkus ir tvirtas. Storalapį lengva prižiūrėti, jis puikiai jaučiasi tiek kambaryje, tiek šiltuoju metų laiku išneštas į balkoną, kiemą ar sodą. Tikrąjį lapelių grožį atskleidžia tik gaudamas pakankamai saulės spindulių. Storalapis žydi nuo rudens iki pavasario. Storalapis gerai auga tiek durpinėje, tiek ir kaktusams skirtoje žemėje, todėl galima sodinti į bet kokią dirvą. Vainiką galima formuoti nuskabant lapelius ir stiebelius, kuriuos pasodinus, jie greitai prigyja. Laistyti saikingai. Sausra augalui nebaisi, nes vandenį jis kaupia savo storuose lapeliuose. Storalapis yra augalas – filtras – jis sugeba valyti orą jūsų kambaryje ir užtikrina gerą žmogaus savijautą. Jis sugeria blogas mintis ir nuotaikas, sukurdamas linksmą ir jaukią aplinką. Todėl labai tinka auginti darbo vietoje prie kompiuterio, ofisuose, kur vienoje patalpoje dirba daug žmonių.

Storalapio lapai naudingi antinksčių ir inkstų negalavimo atvejais. Silpstant imunitetui ar pablogėjus inkstų veiklai, galima gerti storalapio lapų ir stiebų nuoviro, kuris paruošiamas taip: susmulkinti šviežius lapelius. 1 arbatinį šaukštelį smulkintų lapelių užpilti 200 ml verdančio vandens ir pavirti apie 10 minučių. Leisti nusistovėti ir nukošti. Papildyti nuovirą virintu vandeniu iki 200 ml, kad gautųsi 1 stiklinė. Patariama gerti po 1 šaukštą nuoviro prieš kiekvieną valgymą – 4 kartus per dieną, kol negalavimas praeis. Arba tiesiog nusiskinti lapą ir kramsnotį jį vietoje užkanduko.

Įkandus vabzdžiui, susimušus, kylant pūlingai vočiai, patariama pridėti lapų košele pateptą sterilų binto tvarsuką prie pažeistos vietos ir apibintuoti. Keisti kada išdžiūsta (kas 2-3 valandas). Storalapio lapų košele sumaišyta lygiomis dalimis su medumi galima tepti pūslelinęs, žvynelinės, vaikiškų odos moliuskų pažeistas odos vietas.

Ką tik nuskintas ir švariai nuplautas storalapio lapas yra tobula globulė, tinkanti įdėti į išangę. Prieš įvesdami į išangę, galite lengvai pamaigyti ar įpjauti, kad geriau išsiskirtų sultys. Lapą ar jo dalį įvyniokite į 1 sluoksnį sterilaus binto, suriškite siūlu ir įveskite kaip žvakutę į makštį, šnervę, ar ausį. Siūlo galą palikite išorėje. Laikykite 10 – 15 minučių ir ištraukite. Šią procedūrą atlikite atsargiai ir tik esant būtinam reikalui.

Storalapis yra tobulas vaistinis augalas, nes galima naudoti tuoj pat, nusiskynus lapą. Žinoma, reikia auginti storalapį. Dabar labai madinga namuose auginti augalą.

Pastebėta, kad storalapis stipriai reaguoja į jo aplinkoje gyvenančių žmonių savijautą:jeigu kas suserga, augalo būklė blogėja – jis vysta, meta lapus, lyg traukdamas neigiamą energiją į save. O kada žmogus pasveiksta, storalapis atsigauna. Tačiau neprižiūrėtas, dulkinais lapais storalapis negalės jums padėti. Įsigiję storalapį, dažnai pasigrožėkite juo, nuvalykite nuo lapelių dulkes, kartais išmaudykite augalą po šiltu dušu. Jeigu jūsų storalapis sužydės – ruoškite maišą pinigams. Esame uždaryti namuose, turime daug dirbti kompiuteriu. Siūlau akims paganyti pasistatyti vazonėli su storalapiu netoli darbo vietos. Šis augintinis nereikalaus išvesti į lauką, nedraskys baldų, nesugrauš šlepečių, bet tyliai dalyvaus jūsų gyvenime. Storalapių turiu visą mišką. Savo gaminių pirkėjams, panorusiems auginti storalapį, į siuntinį įdėsiu dovanų jo daigą su auginimo instrukcija.

Viena mintis apie „Storalapis

  1. Indre

    Sveiki, dekui uz nuostabu straipsni. Turiu ju labai daug, paveldejau, veisiasi kaip piktzoles. Tik alijosius pas mane labiau veislus uz storalapi. Ar zinote ka nors apie italiska roze. Ja pirkau irgi veisli. Linkejimai Indre Bileviciute-Ljungar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X