Labai įdomiai vienoje televizijos laidoje vadinamoji „nuomonės formuotoja“ kalbėjo, kaip gydyti gana dažną ligą – spuogus arba vadinamąją aknę. Patarė tepti spuogus tepalu. Jei dar nenugijo – tepti tepalu kuris kartu ir uždažo spuogą. Taip paprastai lyg kokią kambario sieną – nutepei dažais ir viskas tvarkoje.

Spuogai sudėtingas susirgimas, kamuojantis dažniausiai paauglius – tiek mergaites, tiek berniukus. 

Man įstrigo vienos moters, sergančios sunkia krūties vėžio formą, atsakymas į mano paguodžiančius žodžius apie jos ligą:

„Dar baisiau buvo paauglystėje, kai dėl spuogais nusėto veido negalėjau eiti į šokius. Tada verkdavau likusi namie, spaudydavau spuogus, tikėdamasi, kad jie pranyks. Norėjosi nusiplėšti spuoguotą, negražią odą, kad ataugtų graži.“

 Šiais laikais paaugliams netrūksta nei vitaminų, nei kitokių maisto papildų. Švaros ir asmeninės higienos supratimo taip pat pakanka. Kodėl spuogai kamuoja net vegetarus, dietų besilaikančius, galinčius atostogauti prie Negyvosios jūros?

 Kūnas tiesiog atsisako kai kurių baltymų ir riebalų ir šalina juos per odoje esančias liaukas. Prasivėrusi riebalinė liaukutė nebeatlaiko bakterijų ir kitų mikroorganizmų atakų ir sureaguoja taip, kaip privalo – supūliuoja. Kai kuriais atvejais pūliai pasišalina lengvai, kai kuriais tampa tiršta balta, netgi kieta mase ir juos tenka šalinti chirurgiškai.

Geriau panagrinėjus ligų istorijas, ko gero ne viena spuogais sirgusi mergaitė, vyresnė suserga piktybiniais augliais, kaulų retėjimu, endometrioze, o jaunuolis – prostatos išvešėjimu ar kitais lytinių liaukų veiklos sutrikimais. Į spuogus verta žiūrėti kaip į labai rimtą kūno perspėjamąją ir apsauginę reakciją į skydliaukės, prieskydinių liaukų, antinksčių veiklos sutrikimus.

Jaunatviniai spuogai yra pavojingi žmogaus sveikatai ir jiems atsiradus reikia gelbėtis visomis galimomis priemonėmis.

Laiku nustačius susirgimo priežastis, gydymas yra veiksmingas ir nenualina odos, galima išvengti baisiųjų randų.

Ar gali padėti žolininkas? Žinoma gali. Aš patariu sudaryti siekiamybės gyventi be spuogų programą. Augaliniai preparatai turi  į hormonus panašių junginių, medžiagų, galinčių pagerinti kepenų veiklą, stiprinančių imunitetą, papildančių organizmą vitaminais, mineralais, skaidulomis. Naudojant augalinius preparatus, tinkamai parinktas maistas, bus lengviau įsisavinamas, pagerės medžiagų apykaita. Maudantis ar vanojantis pirtyje, didelę naudą ne tik odai, bet ir visam kūnui suteiks iš augalų pagamintos priemonės. Apie tai, ką gaminu galite paskaityti mano straipsnelyje „Namų SPA“.

Man baisu darosi, kai rodomą, kad veidą reikia valyti kokiame nors valymo skystyje pamirkytu vatos gabalu. Kiekvienas gydytojas, susidūręs su odos infekcija, pasakys, kad tai yra bakterijų išplatinimas ant visos taip terliojamos odos. Veidą reikia  prausti tekančiu švariu vandeniu, jei reikia, naudojant augalines priemones. Tik ant švariai nuplautos, o ne kažkuo vata išmarmaliuotos odos, galima tepti tepaliuką ar kremą. Aš gaminu kremą „Gintaro dulkelės“, skirtą spuoguotai, odos erkutės pažeistai odai. Siūlau bent 3 mėnesius iš eilės gerti augalų rinkinio arbatai „Lieknėk“. Naudingas ne tik pats nuoviras, iš kurio organizmas gauna labai veiksmingų medžiagų, bet ir jo tirščiai. Iš nuoviro tirščių galima pasigaminti visiškai šviežią, tik iš gamtinių medžiagų, šveitiklį arba kaukę odai. Puikus dalykas yra šveitiklis iš susmulkintų nuoviro tirščių su trintais svarainiais arba miškiniais obuoliais ir druska.  Perkantiems pridedu lininį maišelį, į kurį įsidėjus 5-6 iš tirščių sušaldytus ledukus labai patogu tiesiog duše pasidaryti viso kūno šveitiklį. Tiesiog reikia nepagailėti paskirti šiek tiek laiko ir pasigaminti tai, kas tikrai padės.

Štai keletas įdomesnių odai skirtų kaukių ir šveitiklių receptų:

Pusę stiklinės augalų rinkinio arbatai „Lieknėk“ užpilti 2 litrais šalto vandens ir pavirti ant mažos ugnies 15 min. Palikti uždengtą kad lėtai atauštų. Nukošti. Nuovirą gerti po stiklinę kelis kartus per dieną, galima tiek prieš valgį, tiek po valgio. 

Tirščius pasiruošti labai paprasta – juos reikia susmulkinti smulkintuvu. Jei neturite laiko kiekvieną dieną ruošti tirščius, galite juos užšaldyti šaldymo kameroje. Laisvesniu metu visus iš karto susmulkinkite ir padalinę porcijomis, vėl užšaldykite ledukų formelėje.

Atsišildykite porą ledukų maltų tirščių. Išspauskite sultis iš 1 obuolio ir supilkite į maltus tirščius. Įdėkite 1 arbatinį šaukštelį smulkios Himalajų druskos ir 1 arbatinį šaukštelį krakmolo. Susmulkinkite smulkintuvu. Gautą košelę tepkite ant spuoguotos odos ir palikite 15 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu. 

Tirščių 2 ledukus, 1 kiaušinio baltymą, 1 arbatinį šaukštelį cukraus, saują spanguolių gerai susmulkinkite smulkintuvu. Užtepę ant spuoguotos odos palaikykite 15 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Tirščių 2 ledukus, 1 valgomąjį šaukštą aliejaus „Damasko rožė”, 1 valgomąjį šaukštą grietinės ir 1 šaukštelį kremo „Damasko rožė“ gerai susmulkinkite smulkintuvu. Naudokite taip pat.

Tirščių 2 ledukus, šaukštą šviežios grietinėlės, šaukštą aliejaus „Ramunėlė“, šaukštelį kremo „Gintaro dulkelės“ gerai sumaišykite maišytuvu. Naudokite taip pat.

Nuplovę kaukę, galite patepti odą „Grožio tepalu“, kremu „Damasko rožė“, „Kriauklytė“, „Paleistuvė“ pasirinkdami pagal odos būklę.

Visada gerai nuplaukite odą šiltu vandeniu. Po šveitimo labai gerai tinka augalų aliejai „Damasko rožė“, „Medetka“. Jei spuogai labai pūlingi, naudokite „Eglės spyglių aliejų“, aliejų „Ramunėlė“. Siūlau passidaryti su šiais aliejais miglą visam kūnui. Reikės buteliuko su purkštuvu, 1 šaukšto kurio nors aliejaus ir pusės stiklinės vandens. Buteliuke gerai suplakite aliejų ir vandenį ir po maudymosi drėgną odą bei plaukus nupurkškite migla. Sunaudokite visą paruoštą kiekį. Kiekvieną kartą reikia pasigaminti šviežią.

Galite bent 60 dienų iš eilės pagerti augalų rinkinio arbatai „Damasko rožė“, „Ugnius“.

Naudojant gaminius iš augalų, tenka apsišarvuoti kantrybe. Augalai visada padeda, net pačiais beviltiškiausiais atvejais. Svarbiausia, kad žmogus įprastų  pasigaminti priemones, kurias naudos savo kūno poreikiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X