Šliaužiančioji tramažolė Glechoma hederacea

Yra žmonių, kurie manęs klausia, kaip bent truputėlį atjaunėti. Aš labai gerai juos suprantu, nes jaunystė ne tik gera sveikata, bet ir graži oda, plaukai, sveiki sąnariai.

Labai įdomūs augalai auga mūsų kiemo pievelės pakraštyje, gyvatvorėje ar prie medžių kamienų. Mėgsta pavėsingą, drėgną vietą. Tai kuklioji tramažolė savo ryškiai purpurinius žiedelius kelia į Saulę viliodama atskristi vabzdžius apdulkintojus.

Tramažolė yra vienas maloniausiai kvepiančių augalų. Kvapas išsilaiko arbatose, aliejuose, užpiltinėse, tepaluose. Dėl savo kvapo ir gerų vaistinių savybių, kartais vadinama pievų balzamu.

Sveikatą stiprinančių priemonių reikėtų pasigaminti iš tramažolės žolės, kuri oficialioje medicinoje vadinama Herba Hederae terestris.

Tramažolė naudojama rytų medicinoje, jos poveikis prieš piktybinių ląstelių plitimą nagrinėtas ir įrodytas Ochigashi ir kt. 1986 m., Kumarasami ir kt. 2002 m. atliktuose tyrimuose. Tuo pat metu buvo įrodytas ir priešuždegiminis tramažolės poveikis. Dinarello 2000 m. nustatė teigiamą tramažolės poveikį sergantiems Gillian – Bare sindromu. (Simptomai ir ligos eiga labai panašūs į korona viruso). Tramažolės nuoviras pagerina apetitą, virškinimą, medžiagų apykaitą, skystina gleives bronchuose, tinka sergantiems I tipo diabetu, nutukusiems. Skatina audinių regeneraciją, pagreitina kaulinio audinio gijimą po lūžių.

Todėl rinkite tramažolės kuo daugiau. Ji džiovinama ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių C temperatūroje tamsioje, gerai vėdinamoje vietoje. O kad išsaugotumėte tramažolės sėklas, kurios yra riešutėliai, sukaupiantys neišdžiūstantį aliejų, palankiai veikiantį žmogaus kraujagyslių, net smulkiausių kapiliarų, sieneles, žolelę paskleiskite plonu sluoksnių ant švarios audeklo paklodės ir kartu su išdžiuvusia žole surinkite išbyrėjusias sėklas.

Tramažolės žolėje randama iki 0,06 procentų eterinio aliejaus, gausu rauginių, karčiųjų ir mineralinių medžiagų, cholino, gleksomino, acto ir vyno rūgščių, antocianinių dažinių medžiagų, vitamino C.

Arbatoje tramažolė labai dera su jaunais klevo lapais ir veronikos žole, kurie renkami tuo pačiu metu. Mišinys daromas iš lygių kiekvieno augalo dalių.

Visai dienai užplikykite 1 valgomąjį šaukštą 1 litru verdančio vandens ir pridenkite rankšluostėliu, kad gerai pritrauktų. Gerkite per visą dieną po truputį esant bronchinei astmai, bronchitui, sinusitui, anginai, užkimus.

Užpilui paruošti 3 valgomuosius šaukštus žolelės užpilkite tamsiame butelyje 0,5 litro degtinės.

Užpilą galite pradėti naudoti po savaitės, praskiedę virintu vandeniu 1 prie 1 dėkite kompresus ant sumuštų vietų, kaulų lūžimų atvejais aukščiau ir žemiau lūžimo vietos pirmąją savaitę. Vėliau naudokite tramažolės aliejų.

Aliejaus gamybai paimkite:

1 litrą maistinio augalinio aliejaus

200 g šviežiai rinktos tramažolės žolės

1 valgomąjį šaukštą obuolių acto

Supilkite į puodą dvigubu dugnu ir ant labai mažos ugnies, kad tik vos virtų, kaitinkite 30 min.

Nukaiskite, nukoškite per sietelį.

Karštą supilkite į švarų tamsaus stiklo butelį, užklijuokite etiketę ir užrašykite pavadinimą ir iki kada galioja. Galioja 6 mėnesius.

Laikykite šaldytuve.

Naudokite išoriškai. Aliejumi patepkite reikiamą vietą 2 kartus per dieną. Tinka paūmėjus kojų venų išsiplėtimui, hemarojui, sukilus anginai, nusibrozdinus odą, nudegus Saulėje, suskirdus kulnims.

O perkantiems mano elektroninėje parduotuvėje, nuo gegužės 16 dienos, dovanų įdėsiu lininį maišelį su slaptu receptu, pagal kurį, pasirinkę tramažolės, patys pasigaminsite nuostabų odos jauninimo balzamą, tinkantį moterims ir vyrams.

Būkime gražūs

Adelė

2 minčių apie „Šliaužiančioji tramažolė Glechoma hederacea

  1. Raimonda

    Nebegalima nei kiemo, nei darzo raveti: kaip zole-taip istisas medicinos lobis. Aciu Jums!

  2. Anonimas

    dekoju uz Jusu patarimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X