Pumpurai ir žievės

Kai jau tauta tiek prigąsdinta krize, dabar puolė gąsdinti baisiu gripu. Tik bijokime visi, slėpkimės kur galime… O iš tiesu, kaip sakydavo mano babytė, nėra velnias toks baisus, koks paišomas. Nei pirmutinė ta krizė, nei tas gripas paskutinis.

Viskam atspari gimtoji Lietuvos žemelė. Kas metai užaugina naują derlių, neduos numirti iš bado. O jau nuo gripo apsiginti vieni juokai. Tereikia laiku nueiti į mišką ir prisiruošti atsargų. Jei davė Dievas kūną, tai duos ir visokiausių priemonių to kūno sveikatai palaikyti ir stiprinti.

Kas rudenį tingėjo prisirinkti erškėtrožių uogų, dabar gali pasiruošti jų žievės. Tam reikia nupjauti keletą jaunų, pernykščių erškėtrožės ūglių ir nuo jų nulupti žievę. Ją išdžiovinti šiltesnėje vietoje, pasmulkinti žirklėmis. 2 valgomuosius šaukštus žievių užplikykite termose 1 litru verdančio vandens ir palikite 15 min., kad gerai pritrauktų. Tai imunitetą stiprinanti pavakario arbata visai šeimai. Jei turite, įdėkite kokį šaukštą medaus, svarainių sirupėlio.

Namuose reikia turėti ąžuolo žievės. Ji skutama nuo 2 – 3 metų ūglių. Džiovinama susmulkinta gabaliukais. Galima plikyti 1 valgomąjį šaukštą stikline verdančio vandens ir dar kiek pavirti. Nukošti ir naudoti gerklės skalavimui, kojų vonelei su druska. Galima gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną virškinamojo trakto gleivinei sustiprinti. Gerina T imunitetą užtikrinančių storųjų žarnų gleivinės veiklą.

Vyresnio amžiaus žmonėms, ypač kenčiantiems sąnarių skausmus, kamuojamiems podagros, kraujo sutirštėjimo, sprando sustingimo, skydliaukės veiklos sutrikimų, žodžiu visų negalavimų, susijusių su kankorėžinės smegenų liaukos senėjimo pasekmėmis, labai tinka toks žievių ir pumpurų mišinys lygiomis dalimis: žilvičio žievės, šermukšnio žievės, diemedžio šakelių, alyvos žievės, varnalėšos stiebų, ievos žievės, laukinės obels žievės ir pumpurų, beržo pumpurų.

Tam, kad neįsiveitų žievagraužiai, mišinį 2 min. pakaitinkite iki 120 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Išdžiovintas žieves ir pumpurus sumaišykite ir jei turite kuo, sumalkite. Tinka kavos malūnėlis. Laikykite sandariame inde su užrašu, kas jame laikoma ir pagaminimo metais. Galioja 2 – 3 metus. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užplikykite termose 1 stikline verdančio vandens, leiskite prisitraukti 20 min. Nukoškite ir gerkite po valgomąjį šaukštą 4 – 5 kartus per dieną su puse stiklinės vandens prieš valgį.

Jei dar galvojate, kad šitų žievių per maža, galite susirinkti mišinuką užpylimui su degtinėle.

Šiam mišinukui reikės:

Šeivamedžio žievės 10 g.

Alyvos žievės 10 g.

Uosinės ramalinos kerpės 10 g.

Šilinio viržio šakelių 20 g

Kadugio uogų 20 g.

Rūtos žolės 30 g.

Topolio pumpurų 50 g.

Galite nedžiovinti, jei viską surinkote tą pačią dieną, o jei ne, tai kas anksčiau surinkta tegul padžiūsta šiltesnėje vietoje. Visas žoleles susmulkinkite ir sukimškite į tuščią butelį nuo šampano, kurį išgėrėte per Lietuvos Nepriklausomybės šventę vasario mėn. 16 d. Visada atsiminsite, kada pagaminote, nes vartoti galėsite jau Kovo 11 – osios proga. Tai trauktinukė, kuri stiprina ir valo kraują, kiek ramina, pagerina inkstų veiklą, šalina iš kūno nereikalingas druskas. Gerti reikia po arbatinį šaukštelį praskiedus vandeniu 2 kartus per dieną prieš valgį. Tinka moterims, kamuojamoms galvos skausmų, nemigos, sunkių mėnesinių, antrosios jaunystės reiškinių.

O jei vis tik pasigausite gripą, tuojau pat gerkite avietės stiebo arbatos su medumi. Tam reikia 30 cm ilgio pernykštį avietės stiebą sulaužyti, dėti į didesnį puodą, įpjaustyti nuplautą neluptą obuolį, ir užpylus 1,2 litro šalto vandens, pavirti 3 min ant stiprios ugnies. Jei turite, galite pridėti žiūpsnelį liepžiedžių. Uždengus puodą, palikti 10 min., kad pritrauktų, nukošti. Į karštą nuovirą dėti 1 šaukštą gero sviesto, vieną šaukštą medaus ir 1 šaukštą druskos. Visą nuovirą pasistengti išgerti per pusvalandį, kol dar šiltas sviestas. Svarbu tuojau atsigulti, užsimauti vilnones kojines, šiltai užsikloti ir gerai išprakaituoti.

Pats gripas ne toks pavojingas, kaip jo komplikacijos. Daug žmonių kreipiasi pagalbos būtent dėl po gripo patiriamų negalavimų, imuniteto nusilpimo, vidinės ausies pažeidimų, sąnarių skausmų, inkstų veiklos sutrikimo, neuralginių skausmų.

Jei užgulė ausis, užsikimšo nosis, kosote, sunku ant krūtinės, niekas taip gerai nepadės, kaip vaistažolių garų įkvėpimas. Tam reikia pasiruošti. Pakvėpavus reikės tuojau pat atsigulti ir pabūti užsimerkus nors valandą.

Pušų pumpurų 2 valgomuosius šaukštus ir švariai nuplautų bulvių lupenų 2 valgomuosius šaukštus, joduotos druskos 2 valgomuosius šaukštus užpilkite 1 litru vandens plačiadugniame puode ir užvirinkite. Nukaiskite, būtinai patikrinkite garų karštumą ranka, ypač jei duosite kvėpuoti vaikui. Apgaubkite galvą rankšluosčiu ir kvėpuokite pasilenkę virš puodo, kol garai atvės. Jei labai įkaito veido oda, nusiprauskite vėsiu vandenėliu. Kvėpuoti galima keletą dienų iš eilės, ruošiant vis naują viralą.

Jei gripas kamuoja daugiau negu 3 dienas, reikia daryti voneles kojoms. Labai gerai tinka pušų žievė. Šiuo metu miške galima rasti vėjo prilaužytų pušų šakų, nuo kurių reikia nuskusti gelsvas, plėvelės pavidalo žieveles. Saują pušų žievelių, saują vakarinės tujos lapelių, saują kadugio viršūnėlių, saują alyvos pumpurų užpilkite didesniu kiekiu, apie 5 litrais vandens ir užvirinkite. Pavirkite kokias 5 minutes, pridėkite saują valgomosios druskos. Kai pravės iki kojoms pakenčiamos temperatūros, supilkite visą viralą į kuo aukštesnį indą, į kurį telpa jūsų kojos, pamerkite kojas, pridenkite viską storu rankšluosčiu, kad kuo ilgiau neatvėstų. Mirkykite kojas vonelėje apie 15 min, sausai nušluostikite, apsimaukite vilnones kojines ir į lovą. Ši vonelė tinka ir tiems, kam suka kojų sąnarius, plečiasi venos, blogai veikia inkstai. Kojų vonelės su žolelėmis padeda per odą pasišalinti žalingoms kūnui medžiagoms.

Tiems, kurie patys nedarys nieko, siūlau įsigyti žolelių mano internetinės svetainės parduotuvėje www.adele.lt

Žiema jau eina į pabaigą, tuojau Užgavėnės. Visi, kas tik galėsite, gerai užsigavėkite. Linkiu nesusirgti nei gripu nei jokia kitokia liga.

Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X