Pati seniausia žolininkų svajonė – sukurti jaunystės eliksyrą

Žmogaus sveikatą lemia geras maistas ir virškinimas, gausus atliekų šalinimas per šlapimo organus, lytinis pajėgumas, gilus kvėpavimas, stiprus širdies darbas ir aiškus mastymas.

Todėl šiandiena pabandykime prisiminti augalą ne kaip žaliavą pramonei, o kaip už mus silpnesnį ir labiau pažeidžiamą sugyventinį. Turėdamas šaknis, jis negali pabėgti nuo žmogaus ir todėl šimtus metų auga prie mūsų namų. Net nugriovus seną kaimo sodybą, šis augalas atkakliu žydėjimu rodo, kur buvo įėjimas į namus. Pakalbėkime apie nuo ankstyvo pavasario iki pat Rasų žydinčius įvairių veislių bijūnus. Šio augalo žiedo kvapo neužgožia joks kitas. Dėl savo išraiškingo grožio šie augalai nepraranda savo populiarumo ir gausiai auginami sodybose.

Tačiau ne tik grožiu naudingas žmogui bijūnas. Nuo seno jo šaknys naudojamos gydymo reikmėms. Paruošti nesunku. Šaknys kasamos liepos pabaigoje, kai krūmas dalijamas ir dauginamas, dalį senesnių, ne plonesnių kaip pirštas, šaknų galima panaudoti antpilo gamybai. 100 g nuplautų ir supjaustytų griežinėliais šaknų užpilkite 1 l vandens ir virkite kol nugaruos iki 500 ml vandens. Nukoškite, įpilkite 100 ml 98 laipsnių spirito. Gerti po 20 lašų 3 kartus per dieną. Tinka esant periferinių kraujagyslių spazmams, mažina skausmą, ramina. Mažina klimakso reiškinius. Turi stroncio ir chromo, todėl naudojamas gimdos ir skrandžio vėžio gydymui.

Esant depresijai galima pasigaminti antpilo iš 100 g žiedų ir 100 g šaknų užpilant juos 200 ml 70 laipsnių spirito. Laikyti 14 d. tamsoje. Gerti po 30 lašų 2 kartus per dieną. Arba 150 g sėklų užpilti 500 ml degtinės ir laikyti 14 dienų tamsoje. Gerti po 20 lašų 3 kartus per dieną. Su alkoholiu paruoštų antpilų neduoti vaikams iki 18 metų.

Iš bijūnų žiedų ir miškinės obelies lapų mišinio lygiomis dalimis galite užsiplikyti skanios pavakario arbatos, kuri gerai tiks prieš miegą. Jei pridėsite takažolės, pagerins inkstų veiklą, palengvins podagros atvejais. Pagėrus arbatos su bijūnų žiedais, varpučio žole ir gysločio lapais paspartėja virškinimas ir medžiagų apykaita, nurimsta širdis.

Bijūno žiedai pagerins ir taip skanios arbatos iš siauralapio gauromečio lapelių skonį. Jei pridėsite saldumo suteikiančių jaunų klevo lapų, pagerinsite vyro savijautą.

Bijūno žiedų, alyvos lapų ir baltųjų dobiliukų žiedai tiks moters kūno atgaivai.

Neramiai miegantiems vaikams bijūno žiedus paskaninkite melisos ar mėtos lapeliais, agrasto uogomis.

Bijūnas šimtus metų džiugina mūsų akis ir širdis. Nepatingėkime pasirinkti jo žiedų ir šaknų sveikatos naudai.

5 minčių apie „Pati seniausia žolininkų svajonė – sukurti jaunystės eliksyrą

  1. Lina

    Laba diena.Esu gydytoja,labai daug ir sunkiai dirbu,p.Adele,patarkite dabar jau jūs,kokia arbata ,ar sirupa vartoti,kad būtų ramiau,kad širdies „darbas”būtų ramesnis.Dėkinga,Lina

  2. Anonimas

    Sveiki nuo reumatoidinio artrito ką pasiūlos ir gerti ar trinti iš anksto dėkoju

  3. Akvilė

    Gerbama Adele ar imanoma pagyditi asma ir nujimti širdies dusuli bukit ant tiek maloni busu labai deginka ir stenksios atvykti vaistuku

  4. Andreja

    Kaip nuostabu. Ačiū jums, gern. Adele.
    Stiprybės jums ir Dievo palaimos.

  5. Janina

    laba diena. Sergu isetine skleroze. Gal zinote ar man padetu kokios zoleles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X