” Nusileiskime ant žemės … „

Nusileiskime ant Žemės. Koks grožis ir darna čia kupa, žaliuoja, žydi, noksta, barsto sėklas, dygsta. Taip sukasi amžinas gamtos ratas, kurio dalis yra ir žmogus. Didžiulės kurybinės jėgos kiekvienas gali semtis iš neišsenkančio gamtos šulinio – nuo lakštingalos čiulbėjimo, svaigaus rožės žiedo kvapo, jonvabalio švysčiojimo, bangelių raibuliavimo ežero paviršiuje iki balto rūko patalo upės slėnyje..Tačiau retas iš mūsų kuria. Dažniausiai mes naudojame, įsisaviname, iškasame, išsemiame, išsiurbiame Žemės syvus, atgal teduodami teršalus, atliekas, šiukšles, išmatas. Kaip mažai girdėti balsų, siekiančių kurybingai vartoti saugoti ir tausoti Žemės gėrybes, ir kiek daug svarstoma, ginčijamasi, nepasidalijama teršalais ir šiukšlėmis. Bet kurios šalies bet kuri vyriausybė, teisindamąsi verslo vystimu, leidžia teršti. Po to teršalų tvarkymui ir nukenksminimui išleidžiamos didžiulės sumos visų žmonių uždirbtų pinigų. Kurybai reikia laiko, kantrybės, sumanu-
mo, žinių. Ką nors sukūrus apima pasitenkinimo, laisvės jausmas. Ką nors sukūrus norisi pailsėti,
Naudojimui ribų nėra. Naudotojas yra priklausomas nuo aplinkos. Sunaudojus viską, lieka tik tuštuma.
Tada apima neviltis, nuovargis, liūdesys.
Viena iš sričių kurybai mus supanti gamta. Lietuvos nepriklausomybės pirmaisiais metais, kai tik pradėjo kurtis pirmieji verslai, į
Krikštamočių klubą kreipėsi pora ponių, kad gautų paramą plastikinių vienos labai žinomos firmos vaikų žaidimui skirtų kaladėlių
įvežimui ir pardavimui mūsų šalies vaikų darželiuose. Buvo parodytos plastikinės, labai ryškių, negamtinių spalvų kaladėlės. Iš jų
neįmanoma sukonstruoti tikro daikto. Viena iš klubo tarybos narių pateikė Japonijos vaikų darželiuose vykdomą programą, kaip
vaikučiai mokinami naudojant gamtoje esančius tikrus daiktus – akmenukus, šakeles, kankorėžius, sėklas. Kaladėles siūlančios ponios nesuprato, apie ką kalbama. Jos atkakliai teigė, kad kaladėlėse nėra nieko kenksmingo vaiko sveikatai. Tačiau kokia vaikui nauda iš žaidimo plastikinėmis, dirbtinai ryškiomis kaladėlėmis, paaiškinti negalėjo.
Tada klubo taryba nusprendė pagelbėti aklai mergaitei tęsiant dainavimo mokslus.
Kaip atrasti skirtumą tarp gamtinio ir dirbtinio?
Kai ant mano gaminių etikečių atsirado užrašas „Iš gamtinėse augimvietėse rankomis surinktų augalų“, dirbtinai auginamus
augalus savo arbatų mišiniuose naudojanti firma ant savo etikečių užrašė „Iš rankomis kruopščiai perrinktų augalų“. Vartotojui labai painu pasirinkti, kur gaminys iš tikro laukinio augalo. Galima kad ir dešimt kartų rankomis ar kojomis perrinkti žoleles. Nuo to didžiuliame lauke kur nors Egipte, Indijoje ar kitoje šalyje naudojant trašas, pesticidus, herbicidus, insekticidus ir kitokias cheminės
augalų apsaugos priemones, užaugintas augalas netaps nei lietuvišku, nei laukiniu.
Laukiniai, neišprievartauti augalai, iš dirvožemio, vandens ir saulės gauna prigimtines, tik jiems būdingas savybes ir medžiagas.
Jomis labai tinka stiprinti sveikatą, pagerinti nuotaiką, palaikyti jaunatviškumą. Renkant augalus arbatoms, rinkiniams užpiltinėms,
pirties, kosmetikos gaminiams, pagalvėlėms, rišant vantas ir kimšant čiužinius, nepaliauji žavėtis augalų įvairove, jų gebėjimu pa-
sirinkti augimui tinkamiausias vietas, prisivilioti apdulkinančius vabždžius, išguiti ar net sunaikinti kenkėjus.
Gamtos gurkšnį būtina gauti kiekvieną dieną. Ypač svarbu neleisti imuninei sistemai pamiršti kas mes esame. Iš laukinio augalo
mes gauname pirmapradę medžiagą, nepakeistą, neužnuodytą, nesudarkytą.
Laisvoje, žmogaus nepakeistoje gamtoje, auga laisvi augalai. Jie dovanoja žmogaus kūnui geriausias dovanas. Tačiau vis labiau žmogus siekia keisti gamtą. Įvaldęs galingą žemės apdirbimo technika, be gailesčio vagoja motinos Žemės širdį.
Kada grupės žmonių užgaidos tampa jų teisėmis, prasideda piktnaudžiavimas reglamentais ir įstatymais. Biurokratiniais metodais siekiama suvaržyti vartotojo teisę rinktis. Draudimas nurodyti rinkiniuose esančių augalų veikliasias savybes, atėmė iš žmonių galimybę teisingai pasirinkti vaistažolių mišinį ir privertė visus panašių mišinių gamintojus gudrauti žaidžiant arbatų pavadinimais, panašiais į negalavimo pavadinimą. Taip tarsi nubraukiamas tūkstantmečiais kauptas žmonijos patyrimas apie augalų gydomąsias savybes.
Lietuvoje nuo seno buvo gaminami žolelių antpilai su degtine. Diedukai ir babytės slaptose vietelėse turėdavo pasislėpę buteliukus pagal tik jiems žinomus receptus užpiltų augalų. Ypač mėgta užpilti šaknis, žieves, sėklas, uogas. Tokio antpilo keletas lašiukų tiko sunegalavus artimam žmogui ar kaimynui.
Siūlau prisiminti senolių įprotį ir užsipilti antpilų iš tikrų lietuviškų augalų. Grupės žmonių, užimančių tam tikras pareigas, valia draudžiama kalbėti apie nuo senų senovės naudojamų vaistažolių gydomąjį poveikį, tačiau nuo biurokratinių išmislų pelynas neprarado savo kartumo ir dilgėlė nesiliovė dilginusi. Šimtus metų augalų poveikis sveikatai buvo tiriamas visame pasaulyje įkurtose mokslinėse įstaigose ir nenuginčijamai patvirtintas.
Todėl neteisėtas yra augalų poveikio ginčijimas ar jo menkinimas lyginant su dirbtinai sukurtomis medžiagomis ar labai išgrynintomis augalinėmis medžiagomis dirbtinai išgautomis iš pramoniniu būdų auginamų augalų.
Gydymąsi augalais patartina rinktis žmonėms, kamuojamiems lėtinių susirgimų, esant nualintai imuninei sistemai, siekiantiems pilnavertės reabilitacijos po sunkių ligų, operacijų, ilgo gydymo cheminiais vaistais.
Taigi kas yra augalų rinkinys antpilui?
Tai kruopščiai sudarytas vaistinių savybių turinčių augalų rinkinys, skirtas pasigaminti antpilą su degtine namų salygomis. Augalai derinami atsižvelgiant kokio poveikio žmogaus sveikatai siekiama. Antpilus labai patogu naudoti, degtinėje ištirpsta daug augalų veikliųjų medžiagų, jos išlieka veiksmingos ir nepakitusios ilgą laiką. Patartina gerti praskiedus vandenyje.

Paruošiau keletą augalų rinkinių, skirtų namuose pasigaminti antpilus.

Tai jau daug metų gaminamas augalų rinkinys „999“. Jame esantys augalai nuo seno buvo naudojami naminiams antpilams pasiruošti, kad „taukas tris kartus apeitų aplink bambą“.

Augalų rinkinys „Vaisgina“ su žolelėmis, globojamomis moteriškųjų galių saugotojos Veneros. Moteriškos paslaptys kartais tokios įdomios… Kai laukiame gandro, o jis vis neatskrenda.

Augalų rinkinys „Marijos širdis“ su nuostabiais gudobelės žiedais. Kaip dainoje dainuojama:- Ko taip plakės širdis, kažko ilgėjos, per dienas ir naktis, nerimo vis…

Augalų rinkinys „Ajaras“ turtingas ajaro šaknų kartumo, pelkinės sidabražolės, maurės saldumo, miškinio obuoliuko ir erškėtuogės rūgštumo. Šaukštelis antipiliuko ryte, per pietus ir vakare. Tik tiek, kai nežinai ką daryti išgirdęs lemtingus žodžius.

Augalų rinkinys „Jaunatis“ jaunystės prisiminimus sužadinantis lengvabūdiškas ir linksmas. Kai be reikalo nurausta skruostai, darosi karšta, o už durų vis tik nestovi mylimasis su rožių puokšte.

Augalų rinkinys „Lipk ant sienų“. Pavadinimą pasikolinau iš linksmos dainelės, kurią, armonikai pritariant traukdavo Dvariukų kaimo bernai per vakaruškas. Kad po sunkios darbo dienos, neapleistų jėgos ir jų užtektų per visą naktį.

Linkiu Jums saulėtų vasaros dienelių,
Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X