Keliai keleliai, ar keliai?

Kai tik pradedu galvoti apie kokį nors daugelį žmonių kamuojantį negalavimą, žiūrėk ir atvyksta pasitarti žmogus, kamuojamas tokios ligos.

Nors dažnai sakoma, kad sielos veidrodis yra mūsų akys, tačiau iš tiesų mūsų siela ko gero gyvena mūsų keliuose.

Juk taip dažnai sakoma: „nedrebink kinkų“, arba „kad jau dėjo į kelius“. Priklaupiame ne tik iš pagarbos žmogui ar Dievui, bet puolame ant kelių ir užklupus didelei nelaimei, sielvartui. Linksta keliai iš baimės, nevilties, bejėgiškumo. Didelis pažeminimas parklupdyti priešą ant kelių.

Kelių sąnariai yra didžiausi žmogaus kūne ir labai riboto lankstumo – lankstosi tik atgal. Tačiau jų sveikata labai svarbi, todėl nuo pat vaikystės reikia tausoti ir prižiūrėti savo kelius.

Tam reikia visai nedaug – kiekvieną rytą prieš keliantis iš lovos „paminti dviratį“, kad sąnariai tiek kelių, tiek klubų ir net kulkšnys bei čiurnos apšiltų.Į tualetą eikite ant pirštų galų, o iš tualeto ant kulnų, kad patemtumėte padų ir kelių sąnarių sausgysles. Suvalgykite pusryčiams porą gerų kaimiškų vištų kiaušinių su raugintais agurkėliais, patisonais, cukinijomis ir didelę riekę raugintos juodos duonos, išgerkite arbatos „Milžinas“puodelį su visais tirščiais.

Šiandiena toks linksmas septyniasdešimtmetis iš Joniškio pasakoja:

– niekuo nesirgau, bet va prieš tris metus pasiūlė protezuoti dešinį kelio sąnarį. Išoperavo, tačiau po keletos savaičių blauzdoje atsivėrė opelė, blauzda sutino, žaizda didėjo, ėmė šlapiuoi. Buvau gydomas ligoninėje. Žaizda tai užsitraukia, tai vėl nuberia blauzdą pūslėmis, pakyla temperatūra ir, pūslėms pratrūkus, atsiveria žaizdos, kurios gausiai šlapiuoja, puliuoja. Vėl askiriami antibiotikai ir taip du tris kartus per metus. Su tuo dirbtiniu keliu vargstu, negaliu nei atsiklaupti, nei greičiau paeiti.

Nežinau, ar yra sėkmingų ir nesėkmingų kelio sąnario protezavimo operacijų statistika, tačiau su komplikacijomis po operacijų tenka susidurti ne vieną kartą kas mėnesį. Tuomet tenka dirbti ilgai ir atkakliai, nes būna ne tik uždegiminiai procesai audiniuose, bet sutrikusi limfos ir kraujo apytaka blauzdoje, dažnai ir rožė.

Ką daryti, kad kelių sąnariai tarnautų ilgai? Pirmiausia saugotis traumų ir neteisingos apkrovos. Kaip nebūtų keista, daugiausia traumų patiriama sportuojant. Jei jau ištiko trauma, būtina kuo greičiau atstatyti pažeistus audinius, nes net menkiausia kelio sąnario raiščių ar girnelės deformacija veda link visos sąnario struktūros pakitimų.

Tam gerai tinka mano gaminami tepalai „Varinis raitelis” rytais ir „Sidabrinis raitelis” nakčiai. Jais reikia patepti abu sąnarius nuo pakinklio link priekio ir lengvai pamasažuoti. Jei sąnarys patinęs, galima pagerti augalų rinkinio arbatai „Pūslelė“.

Visada tinka derinti gydymą antibiotikais su augaliniais preparatais. Ypač palanku naudoti raugintą augalų ir medaus tyrę „Visuma“.

Žinoma, jei turite įsisenėjusius negalavimus, patyrėte sunkias traumas, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Sveikų jums kelių ir gerų kelionių.

Adelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X