Kaip gerai, kad vis daugiau žmonių domisi sveika gyvensena. Ir įtraukia į domėjimąsį sveikata savo vaikus ir anūkus. Prabėgus vasarai labai smagu pasitikrinti, kokie gamtos turtai sugulė į vaistažolėms skirtus maišelius, kokios uogienės, kompotai, sultys, konservuotos daržovės praturtins šeimos maistą tada, kai nubėgęs į sodą ar daržą jų nebenusiskinsi.

Nesenai skaičiau straipsnį apie musulmonų rojaus sodą. Taip smagu buvo suprasti, kad mes Lietuvoje jau gyvename rojaus sode. Nuo ankstyvos vasaros galime gardžiuotis uogomis, vaisiais, šviežiomis daržovėmis ne tik savo užaugintais, bet ir gamtoje randamais. Dar didesnė laimė, kad dirbdami sode daug judame, kvėpuojame grynu oru ir laviname protą sukdami galvą, kaip gražiau augalus pasodinti ir užauginti gerą derlių. Mano anūkai nuo mažens dalyvauja sodo darbuose, turi jiems tinkančius įrankius ir kiekvienas turi savo ąžuolą. Labai rūpinasi, kad medis augtų sveikas ir stiprus, nes taip yra mokinami.

Stebėdami augalus, juos prižiūrėdami, vaikai išmoksta suprasti gamtos paslaptis, pažinti augalų savybes, jų panaudojimo galimybes. Būdami laukinėje gamtoje gali palyginti, kaip auga naminiai ir laukiniai augalai, kaip laukiniai augalai pasirenka tinkamas augimvietes ir kiek pastangų turi įdėti, kad sukauptų reikalingas veikliąsias medžiagas. Tada arbata ar uogienė iš laukinėse augimvietėse surinktų augalų būna skanesnė.

Vaikai mėgsta ragauti, pažinti visokius skonius. Ypač kai jiems skirti patiekalai ar gėrimai nesugadinami saldinant ar sūdant. Miškinis obuoliukas niekada nebus naminio obuolio skonio. Tačiau jame yra tiek vitaminų ir kitų sveikatai naudingų medžiagų, kad užtenka vieno – dviejų visai dienai.

Šių metų laukinių augalų derlius labai gražus.

Šermukšnių uogas jau sudžiovinome ir jos pirmos nušvinta atidarius „Kiškio galiūno“, „Kiškio ausyčių“, „Kiškio uodegytės“ ar „Kiškio ašarėlių“ arbatų maišelius.

Kaip gerai, kad šiemet taip gausiai užderėjo obuoliai, kriaušės, slyvos. Tobuli mūsų sveikesnio gyvenimo palydovai, lietuviško sodo rojaus vaisiai. Paskubėkime juos surinkti, nes ateina erškėtuogių, šaltalankių uogų, svarainių vaisių rinkimo dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X