Vasara ir jūra neatskiriamas atostogų derinys. Nors laikas pliaže neprailgsta, verta apsidairyti ir pasirinkti vaistinių augalų jūros išmestų į krantą. Dažnai juos rasite ten, kur didesnė bangų muša, ypač po audros.

Jūra mums dovanoja pačius paprasčiausius augalus, savo sudėtyje turinčius žmogaus organizmui reikalingų veikliųjų medžiagų. Tai pirmapradžiai Žemės augalai dumbliai, guveiniai ir maurai.

Šiais augalais susidomėjau tolimaisiais praėjusio amžiaus aštuoniasdešimtaisiais, kai buvau pakviesta kurį laiką dirbti mokslinėje grupėje, ieškančioje užterštuose vandenyse galinčių augti augalų, išskiriančių bitėms tinkantį nektarą. Mano, kaip veterinarijos gydytojos užduotis buvo prižiūrėti ir stebėti bites, sekti, kokius augalus ir kaip jos lanko. Grupėje dirbo įvairūs specialistai su kuriais teko bendradarbiauti labai skirtingomis temomis, dalyvauti rezultatų aptarimuose, užduočių formavime, todėl su laiku vis labiau įvertinu ten įgytą patirtį.

Visi žinome agarą, plačiai naudojamą maisto ir vaistų pramonėje. Gniužulinio dumblio šakotojo banguolio galima rasti ir Baltijos pajūryje, dažniau po rudeninių audrų. Kartu su juo būna išplautas ir raudonasis karpytšakis, labiau panašus į negyvą augalą. Dumblius patarčiau nuplauti jūros vandenyje, sudėti į tinklinį krepšį ir padžiauti ant skalbinių virvės, tiesiog prisegant skalbinių segtukais lauke, kad gerai nusausėtų. Pabaigti džiovinti ant paklodės tamsioje, gerai vėdinamoje vietoje. Gerai išdžiovintas gniužulas kavamalėje lengvai sumalamas iki miltelių. Porą šaukštelių šių augalų miltelių dėkite į butelį su mineraliniu vandeniu ir gerkite į sveikatą. Palengvins žarnyno peristaltiką, praturtins organizma jodu, stiprins raumenis ir kaulus, pagražins plaukus, nagus, ir kaip aš mėgstų pajuokauti – vyrams ragus…

Žvyneline (psoriasis) sergantiems žmonėms gaminu su dumbliais ir pūslėtuoju guveiniu tepalus „Baltasis žvynelis“ žvynelinės pažeistai galvos odai, nagams, sąnariams, „Geltonasis žvynelis“ sukietėjusiai ir storo luobo žvyneliu padengtai odai suminkštinti.

Vandens augalais praturtinta arbata „Auksinis žvynelis“ vartotina esant išplitusiai ir įsisenėjusiai žvynelinei.

Augalais dygsniuota kepuraitė „Auksinis žvynelis“ tinka naudoti maudantis po dušu tais atvejais, kai pažeista galvos oda.

Plaušinė „Žuvytė“ gerai nuplaus odą, ypač tinka maudantis vonioje ar kubile. Joje esantys augalai turi daug gleivių, suminkštinančių odą.

Tepalas „Baltagauris“ skirtas baltmės (vitiligo) pažeistai odai pagamintas su vandens augalais, turtingais alginatų, galinčių apsaugoti odą nuo Saulės spindulių poveikio.

Kremas „Kriauklytė“ skirtas jautriai, sausėjančiai odai. Jis tinka visai šeimai, turi apsauginių medžiagų iš vandens augalų, galinčių apsaugoti odą nuo išsausėjimo.

Kremas „Undinėlė“ skirtas toms moterims, kurios dėl suskirdusios kulnų ar tarpupirščių odos žengdamos žeme kenčia skausmą, kaip ir gražioji Andersono pasakos herojė, dėl meilės atsisakiusi patogaus gyvenimo jūros gelmėse.

Su pūslėtuoju guveiniu gaminu augalų rinkinį arbatai „7 laivai“. Nors skonis gal kiek primena jūros vandens skonį, bet geriant šią arbatą su šaukšteliu jūros druskos ir gabaliuku lydyto sviesto, maloniai nustebinsite gomurį ir pamaloninsite skrandį jaukia šiluma.

Reikia nepamiršti, kad jūriniai augalai turtingi jodo, todėl verta pasidomėti, ar jų turintys gaminiai derės su jūsų vartojamais vaistais.

Prie jūros surinkti augalai paįvairins jūsų vaistingųjų augalų rinkinį naujais skoniais ir kvapais primindami gražiausias atostogų dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X