Ką gamina “ADELĖ”

Prekės ženklas „ADELĖ“ Lietuvos rinkoje daugiau kaip 23 metai. Tai nemažas laiko tarpas įmonei, įkurtai tik iš privačių lėšų ir išgyvenusiai ne vienus sunkius metus bei daug pasikeitimų.

Pirmoji produkcija – tekstilės gaminiai pirčiai. Ši prekių grupė buvo sukurta visiškai iš naujo Adelės Karaliūnaitės ir tekstilės technologės Valentinos Liūdžiuvienės. Šiuo metu asortimente paklotėliai, pirštinės, kepuraitės, apjuostės pirtininkams.

Įmonės vadovės Adelės Karaliūnaitės domėjimąsis liaudies medicina ir lietuvių pirties papročiais, lėmė kad buvo sukurti mėgstami gaminiai iš augalų: beržinės, ąžuolinės, liepinės, uosinės, paparčių, liepos karnų, žolelių vantos, plaušinė „Žuvytės“, „Žolelės pirčiai“ lininiame maišelyje, „Žolelės kojų vonelėms“ lininiame maišelyje,  4 rūšių žolelių rinkiniai plaukų skalavimui, žolelių rinkiniai arbatoms „Linksmybės Pirtyje“, „Juokis ir duokis“.

Dalyvaudama parodose ir mugėse Adelė Karaliūnaitė domėjosi žmonių poreikiais, o žmonės vis dažniau pageidavo įvairesnių gaminių iš laukinių augalų, ne tik naudojamų pirtyje, bet ir tinkančių kūno priežiūrai duše ar vonioje, sveikatos stiprinimui, jos atstatymui po sunkių negalavimų. Pati patyrusi vaistinių augalų poveikį ištikus sunkiai ligai, Adelė Karaliūnaitė pradėjo vis labiau domėtis augalų galiomis ir dalyvauti atkuriamosios archeologijos festivaliuose, kur parodė, kaip senovėje iš augalų ir kitų gamtinių medžiagų ant laužo buvo išverdami gydantys tepalai, nuovirai, tyrės. Palengva laisvalaikio užsiėmimas peraugo į nedidelę gaminių iš rankomis surinktų augalų laboratoriją, kurioje šiuo metu gaminama apie 68 įvairūs tepieji riebalų mišiniai, tyrės, rinkiniai nuovirams ir arbatoms, sultys, uogienės, raugai.

Tik rankomis surinkti laukinėje gamtoje augalus yra didelės patirties ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Visi augalai džiovinami tik Saulės energija palėpėse įrengtose džiovyklose, saugomi 4 sluoksnių popieriniuose maišuose, smulkinami ir pakuojami tik rankomis.

Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje veikia įmonės parduotuvytės, kuriose prekiaujama tik Adelės Karaliūnaitės gaminiais. Darbuotojai domisi pirkėjų poreikiais, išsamiai ir noriai pataria ir atsako į klausimus.

Įmonėje pastoviai dirba 10 darbuotojų. Per 17 metų rinkti augalus išmoko 8 nuolatiniai rinkėjai, kurių darbo patirtis yra didžiulė įmonės vertybė. Gamtinių augimviečių priežiūra ir jų tausojimas yra nuolatinė būtinybė. Kiekvienais metais miškuose ir pievose, balose ir pelkėse surenkami reikalingi kiekiai augalų ir pasėjama jų sėklų. Taip kas metai vis gražėja ir plečiasi Adelės Karaliūnaitės ir jos bendradarbių kuriamas „Sveikatos sodas“.

Avižos, dobilai, kalendros, gegužraibės, vaistinės taukės, juozažolės, topinambai, žirniai, jurginai, svarainiai, burnočiai, runkeliai, juodieji serbentai, slyvos, sedulos, putinai, damaskinės rožės, durnaropės, piliarožės, kiauliauogės, tūbės, miežiai, melisos, agurklės, eglės, balandos, usnys, varnalėsos, bitkrėslės ir dar daug augalų, kurių gamtoje sunku rasti ar jų negalima rinkti dėl kažkokių priežąsčių, yra auginami nuosavoje žemėje ir tvenkiniuose arba perkami iš pastovių, patikrintų augintojų.

Gaminių iš laukinių, rankomis surinktų augalų, paklausa yra nuolatinė ir auganti. Žmonės tarsi vėl sugrįžta į gamtą, ypač rūpindamiesi savo vaikų ir nusenusių artimųjų sveikata. Nors dažnai vadinami vaistais, Adelės Karaliūnaitės gaminiai iš tiesu yra labai geros kokybės maisto produktai, kurių, dėl jų gamtinės prigimties, vartoti reikia labai nedaug, bet pastoviai, taip tarsi leidžiant kūnui prisiminti, iš kokių medžiagų jis sudarytas. Tausojantis gamtinių medžiagų poveikis ypač reikšmingas šiuolaikiniam žmogui, gaunančiam didžiąją dalį maisto iš dirbtinėmis sąlygomis užaugintų, o neretai ir genetiškai pakeistų organizmų, žaliavų.

Daug dirbantys jauni ir negaluojantys senyvi žmonės dažnai patys neturi galimybių pasirinkti laukinių augalų jų gamtinėse augimvietėse, tuo labiau surinkti kelioliko žolelių rinkinį, tinkantį skirtingiems negalavimams palengvinti. Kai kuriems gaminiams augalai renkami skirtingose vietose ir skirtingu metu – žolelės, uogos, vaisiai, žievės ir šaknys, pintys, kerpės – kiekvienam skirtas savas rinkimo laikas ir vieta, paruošimo, džiovinimo, saugojimo, sumaišymo būdas.

Adelės Karaliūnaitės gaminiai yra sugrupuoti atsižvelgiant į svarbiausius žmogaus kūno poreikius:

  • Odos, akių, kaulų, sąnarių poreikiams patenkinti
  • Nosies, gerklės, plaučių, kvėpavimo laisvei
  • Burnos ertmės, dantų, seilių liaukų, stemplės, skrandžio, kepenų, kasos ir žarnyno tinkamai veiklai
  • Prakaito liaukų, inkstų, šlapimtakių, šlapimo puslės, šlaplės pakankamam veikimui
  • Širdies, kraujagyslių, kraujo, limfos kokybei išlaikyti
  • Kankorežinės liaukos, pagumburio srities, skydliaukės, čiobrialiaukės, antinksčių, inkstų žievės, lytinių liaukų teisingai veiklai
  • Protinės veiklos sveikatai, laimės suvokimui ir jos siekiui

 

Ypatingas dėmesys skirtas gaminiams, kuriuos šeima nori vartoti kartu su savo mažyliais. Miško pakraštėlyje kiškis turi savo stebuklingą sveikatos sodą, kurio šaknelėmis, žolelėmis, žiedeliais, uogelėmis, žievelėmis mielai dalinasi su mūsų vaikais ir anūkais.

Tarsi kasdieninės veiklos įmonėje būtų mažai, Adelė Karaliūnaitė mielai atvyksta skaityti paskaitų net į mažiausius Lietuvos kaimus. Per savo aktyvios lektorystės metus, paskaitas apie vaistinius augalus ir jų naudojimą žmonių sveikatos pagerinimui skaitė Klaipėdos Universitete, Trečiojo Amžiaus Universiteto Šiaulių ir Marijampolės fakultetuose, Lietuvos Žinijos draugijoje, Kauno Mažajame lektoriume, Panevėžio, Rokiškio ir Tauragės invalidų draugijose, Žmonių su transplantuotais organais draugijoje, ją pakvietusiose bibliotekose ir bendruomenėse. Šiemet rugsėjo 20 – 21 dienomis Adelė Karaliūnaitė atstovavo Lietuvai Briuselio miesto šventėje, kur ranką jai paspaudė Belgijos karalius Philippe‘as, o už „Kiškio arbatas“ gražiai padėkojo keturi mažieji karaliukai.

Ateities planuose dar daugiau darbo ir kūrybos. Teks naujai išleisti knygelę „Ant gyvatės odos“, kurioje Adelė Karaliūnaitė paskelbė dar jaunystėje, dalyvaujant kraštotyros ekspedicijose surinktus senovinius lietuvių vaistų receptus. Visas pirmasis tiražas jau išpirktas. Prie naujos knygos teks dar padirbėti, nes norisi apibendrinti 12 konsultacinio darbo metų patirtį. Daug dėmesio tenka skirti vaikams, marčiai, žentui ir anūkams, kurie noriai prisideda prie įmonės veiklos ir tikisi savo ateitį susieti su vaistinės žolininkystės bei medicininės paskirties maisto verslu.

2 thoughts on “Ką gamina “ADELĖ””

  1. Gavome užsakytas arbatas greitai labai gražiai ir tvarkingai supakuotas.Dabar po dviejų savaičių pradėsime vartoti.

    1. Labai džiaugiuosi, kad likote patenkinti gautu užsakymu, tikiuosi mano gaminami gaminiai padės pagerinti Jūsų ir artimųjų sveikatą.

Parašykite komentarą