… pro rūtelių darželį į vyšnių sodelį…

Dainose apdainuota gražuolė vyšnia pavasarį apsipilanti kvapniais žiedais, o pačiame vidurvasaryje lenkianti šakas nuo sultingų vyšninių uogų gausos.

Japonai kiekvieną pavasarį grožisi žydinčiomis sakuromis.

Žemaičiai turi vyšnių dievaitį Kirnių.

Vyšnios mediena tokia graži, kad ja puošiami brangiausi baldai, gaminami net papuošalai.

Be vyšnios lapų doras lietuvis neužraugs agurkų ar antaninių obuolių. Vyšnios lapuose gausu ne tik fitoncidų, rauginių medžiagų, bet ir anticianinų, veikiančių kraujo krešumą.

Ar pastebėjote, kad prinokus vyšnioms, laikas tarsi sulėtėja, nurimsta, diena nustoja pašėlusiai lėkti, nes ilgėjanti naktis vis godžiau laiko Žemę patamsiuose. Suvalgome sauja vyšnių uogų, ir miegame ramiai ir ilgai dėl metionino, kurio uogose gausu, poveikio. Šiais laikais, kai tiek daug žmonių skundžiasi nerimu, blogu miegu, nervingumu, taip svarbu sode auginti bent keletą vyšnių, patartina skirtingų veislių, brandinančių uogas skirtingu laiku, kad galėtume pratęsti jų naudojimą kuo ilgiau.

Vyšnios reikalingos skydliaukės veiklai sureguliuoti, kraujo būklei pagerinti, uždegiminiams procesams ir skausmui nuslopinti.

Mano gaminamame augalų rinkinyje su vyšnios lapais “Ką daryt“ augalai suderinti taip, kad visą dieną gerdamas iš jų paruoštą arbatą gautumėte veikliąsias medžiagas palankiai veikiančias jūsų nervų sistemą.

Iš vyšnių kauliukų sudygsniuoju pagalvėlę „Kiškis piškis“, įdedu ją į dailų maišelį iš kašmyro vilnos. Ji skirta kūdikiams pilvuko pūtimui sumažinti, krūtinytei pašildyti. Maišelio apačioje yra spalvoti kutai, kuriuos vaikutis gali liesti pirštukais.

Kita pagalvėlė su vyšnių kauliukais ir gintaro gabalėliais, sudygsniuotais ant vilnonio veltinio, skirta tiems, kas ilgai sėdi prie kompiuterio. „Kompiuteristo“ pagalvėlė nuims stuburo įtampą, masažuos sėdmenis.

O jei esate užkietėjęs kompiuteristas, ant darbo stalo pasidėkite stiklainį su augalų tyre iš mano kosminio sodo „Saulė“. Jos sudėtyje yra vyšnios vaisių ir blindės žiedynų. Jos galima įsidėti į stiklinę ar buteliuką vandens. Juk niekas taip nepastiprins imuniteto, kaip Saulė.

Jei varnėnai nenulesė vyšnių, išskinkite jas, sukimškite į tamsaus stiklo butelį ir užpilkite iki pusės smulkiu cukrumi. Užkimškite skudurėliu. Pastatykite į lėkštelę ant saulėtos palangės ir tegul gaminasi sirupėlis jūsų sveikatai ir laimei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

X